برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم،مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم

پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷


آغاز پیش فروش سکه با قیمت ۵۴۶ هزار تومان از فردا

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۹/۲۸

بانک مرکزی اعلام کرد:از فردا سکه تمام بهار آزادی با قیمت 546 هزار تومان در همه شعب بانک ملی در سراسر کشور پیش فروش می شود.

مدیر کل ریالی و نشر بانک مرکزی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار واحد مرکزی خبر ، گفت: هیچ محدودیت زمانی و تعدادی برای پیش فروش سکه بهار آزادی وضع نشده است و متقاضیان می توانند هر میزان سکه بخواهند پیش خرید کنند.
عباس کمره ای با بیان اینکه مبلغ سکه هنگام پیش خرید به طور کامل دریافت می شود ، افزود : بر این قیمت مالیات بر ارزش افزوده نیز اضافه خواهد شد که هنگام تحویل از خریداران دریافت می شود.
این مقام مسئول در بانک مرکزی زمان تحویل سکه های پیش خرید شده را 4 ماه آینده اعلام کرد.
کمره ای در پاسخ به این پرسش که چرا از 4 ماه آینده سکه های پیش خرید شده ، تحویل متقاضیان می شود ، گفت : به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم و در این شرایط حجم مراجعه و تراکم کاری بانک ها افزایش می یابد و همزمان شدن این موضوع با عرضه سکه ممکن بود ، روند خدمات رسانی در بانک ها را با مشکل مواجه کند.
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اگر قیمت جهانی طلا به طور چشمگیری افزایش یا کاهش یابد، تکلیف خریداران چه خواهد شد؟ گفت: این قیمت ، قطعی است و بانک مرکزی به جز مالیات ارزش افزوده ، هیچ وجه اضافی در صورت گران شدن قیمت طلا در بازار جهانی دریافت نمی کند و چنانچه قیمت طلا نیز در بازار جهانی کاهش یابد قیمت سکه باز هم تغییر نخواهد کرد اما خریداران می توانند در صورت انصراف وجه خود را بدو سود دریافت کنند.
مدیر کل ریالی و نشر بانک مرکزی با تاکید بر اینکه عرضه شمش طلا و انواع سکه بهار آزادی در بسته های یکصد قطعه ای در دو نوبت صبح و عصر در بانک کارگشایی ادامه خواهد یافت ، اظهار داشت : با رویکرد جدید بانک مرکزی ؛ فروش انواع سکه بهار آزادی در شعب منتخب بانک های ملی متوقف خواهد شد.
کمره ای گفت: از آغاز امسال تاکنون 5 میلیون قطعه سکه بهار آزادی از طریق شعب منتخب بانک های ملی و کارگشایی عرضه شده است.
مدیر کل ریالی و نشر بانک مرکزی در باره  این که آیا شیوه های قبلی عرضه توانسته است اهداف بانک مرکزی را در تنظیم بازار محقق کند ،گفت: بانک مرکزی تا دو هفته پیش بازار را به تعادل رسانده بود و صف  خرید تقریباً از بین رفته بود اما با تغییر قیمت مجدداً صف خرید ایجاد شد.
وی در پاسخ به این پرسش که برای از بین بردن دلالی چرا براساس کارت ملی محدودیت در عرضه ایجاد نشد ، گفت: بانک مرکزی در دو هفته اخیر در حال راه اندازی سامانه ای بود تا  در شعب منتخب بانک های عرضه کننده سکه  نصب شود و با استفاده از آن محدودیت زمانی و تعدادی در خرید سکه از بانک ایجاد شود اما نتایج بررسی ها به این جمع بندی منجر شد که شیوه فروش تغییر کند و روش پیش فروش جایگزین روش قبلی شود.
وی افزود : رویکرد جدید نشان می دهد شیوه های قبلی بانک مرکزی نتوانست آن گونه که انتظار می رفت ، بازار را متعادل کند.

کمره ای گفت : به این جمع بندی رسیدیم بهترین زمان عرضه اوایل سال آینده است که هم حجم کاری و هم میزان مراجعه به بانک ها کاهش یابد.
این مقام مسئول در بانک مرکزی با تاکید بر اینکه هیچ محدودیت زمانی برای پیش فروش سکه تمام بهار آزادی وضع نشده است از هموطنان خواست به تدریج به شعب بانک های ملی مراجعه کنند.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 2105
  • بازديد ديروز: 8381
  • بازديد کل: 15841406
  • افراد آنلاين: 23 نفر
  • ورودی گوگل: 0


تبلیغات

  
 

تبلیغات