خدایا! امروز زندگیم را در دستان توانمندت قرار میدهم و به تو توکل میکنم که چراغ هدایتگر راهم باشی

دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷


آلاینده‌های محیط زیست در تشدید علائم آسم موثرند

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۱۰/۲۸

یک فوق تخصص آسم و آلرژی با بیان اینکه بیماری آسم طی سال های اخیر روند رو به افزایش داشته است، به شهروندان توصیه کرد در صورت داشتن علائم خفیف آسم حتما به پزشک مراجعه و از درمان‌های خودسرانه پرهیز شود.

‘محمدحسن بمانیان’ افزود: آسم یکی از بیماری‌های مزمن و شایع است به طوری که 300 میلیون نفر در دنیا مبتلا به آسم هستند.

وی یکی از علل افزایش آسم را تغییراتی دانست که در محیط زندگی ایجاد می‌شود و اظهار داشت: آلاینده‌های محیط زیست در گروه‌های مختلف به طور طبیعی در طبیعت ایجاد می‌شوند؛ بطور مثال بعضی گازها حاصل فعالیت آتشفشان‌ها و صدماتی است که به لایه ازن وارد شده است یا گازهای سمی که در فضا وجود دارد.

این فوق متخصص ایمونولوژی تصریح کرد آلاینده‌های صنعتی به دنبال فعالیت‌های بشر و احتراق سوخت های کارخانجات و خودروها بوجود می‌آیند به طوری که آلودگی‌های کارخانجات و وسایل نقلیه، مجموعه بسیار زیادی از گازهای سمی CO2 و NO2 ، ازن و ذرات معلق در هوا و بعضا فلزات سنگین از این دسته هستند.

وی اضافه کرد: آلاینده‌های موجود در محیط خانه ناشی از طبخ غذا و احتراق غیرکامل گاز یا وسایل گرم کننده مانند شومینه است.

بمانیان، مهمترین آلاینده در داخل خانه را سیگار دانست و افزود: سیگار بیش از چهار هزار نوع ماده سمی دارد و باعث تشدید علائم آسم می‌شود به طوری که برای فردی که بیماری آسم دارد و با یک فرد سیگاری زندگی می‌کند، کنترل آسم بسیار مشکل است.

وی با بیان اینکه آسم یک بیماری مزمن است و در طول زمان فرد را درگیر می‌کند، از علائم مهم آسم را سرفه، تنگی نفس، خس خس سینه و احساس ناراحتی در سینه برشمرد.

این فوق تخصص ایمونولوژی گفت: ممکن است فرد بیمار هر چهار علامت یا یکی از آنها را داشته باشد و بیمار ممکن است در طول زمان دوره‌هایی از بهبود یا تشدید علائم را داشته باشد.

بمانیان با بیان اینکه آلاینده ها از مهمترین عواملی هستند که باعث می‌شوند تا علائم آسم خود را نشان دهد، افزود: عوامل دیگر شامل عفونت های ویروسی (سرماخوردگی)، مواد حساسیت زا و آلرژن هستند که ممکن است منشا جانوری، گیاهی یا غذایی داشته باشند.

jfdghjhthit45
Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدامکان ارسال دیدگاه برای این نوشته وجود ندارد.تبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 13481
  • بازديد ديروز: 15768
  • بازديد کل: 15584018
  • افراد آنلاين: 13 نفر
  • ورودی گوگل: 2


تبلیغات

  
 

تبلیغات