خدایا! امروز زندگیم را در دستان توانمندت قرار میدهم و به تو توکل میکنم که چراغ هدایتگر راهم باشی

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷


استفاده از سلولهای عصبی و انسولین زا برای درمان بیماری‌های صعب العلاج

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۶/۱۷

 


دبیر اجرایی جشنواره و کنگره بین المللی رویان با تاکید بر اینکه در این کنگره در خصوص سلولهای بنیادی و طب ترمیمی بحث و بررسی می شود گفت: این کنگره تاکید ویژه ای بر روی سلولهای عصبی و سلولهای انسولین زا به منظور درمان بیماریهای صعب العلاج دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمد رضا باغبان اسلامی صبح امروز در مراسم افتتاح جشنواره و کنگره بین المللی رویان با بیان این مطلب افزود: در این کنگره 51 مقاله از کشورهای آمریکا، کانادا، انگلیس، آلمان، اسپانیا، استرالیا، ایتالیا، کره، سنگاپور، برزیل، چین و ژاپن ارائه شد.

دبیر اجرایی کنگره بین المللی رویان با بیان اینکه از این تعداد 26 مقاله به عنوان مقالات برتر انتخاب شدند، اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده در این دوره از کنگره 16 مقاله از میان مقالات پذیرفته شده به صورت سخنرانی و مابقی به صورت پوستر ارائه می شود.

اسلامی همچنین از برگزاری هفتمین کنگره زیست شناسی و فناوری های سلول های بنیادی خبر داد و خاطر نشان کرد: به طور همزمان هفتمین کنگره زیست شناسی و فناوری سلولهای بنیادی در دو بخش سلولهای بنیادی و طب ترمیمی برنامه ریزی شده که در آن در خصوص سلول های بنیادی ویژه بافتی، سلولهای پرتوان القایی، سلولهای بنیادی سرطانی، تمایز کنترل شده سلولهای بنیادی جنینی و بزرگسال و استفاده از نانوفناوری و مهندسی بافت در تحقیقات سلولهای بنیادی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

وی با اشاره به مقالات ارائه شده از سوی محققان خارجی خاطر نشان کرد: این مقالات در خصوص نقش سلولهای بنیادی در تحمل آلوگرافت و تولید ارگان از سلولهای پرتوان القایی می باشد.

دبیر اجرایی این کنگره همچنین اضافه کرد: در این کنگره تاکید ویژه ای بر روی سلولهای عصبی، سلولهای انسولین ساز، سلولهای قلبی و کبدی می شود.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 13667
  • بازديد ديروز: 11906
  • بازديد کل: 15554064
  • افراد آنلاين: 38 نفر
  • ورودی گوگل: 3


تبلیغات

  
 

تبلیغات