مشکل فکرهای بسته این است که دهانشان پیوسته باز است

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷


استفاده از فریم نامناسب در درمان تنبلی چشم موجب انحراف چشم می‌شود

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۱۰/۱۴

یک اپتومتریست ضمن بیان این ‌که ساخت اشتباه عینک بویژه در کودکان موجب بروز ناراحتی‌های چشمی از جمله انحراف چشم می‌شود، گفت: انتخاب نوع فریم و ساخت عینک در درمان عیوب انکساری و تنبلی چشم تاثیر مستقیم دارد.

 افسانه هراتی زاده افزود: زمانی که اختلالات بینایی دو چشم و حتی پس از اصلاح بیشتر از سه خط باشد، فرد دچار تنبلی چشم است. به این معنا که یک چشم حتی پس از اصلاح دیدش کامل نمی‌شود.

وی با اشاره به این‌ که تنبلی چشم می‌تواند به دنبال دلایل ارگانیک و انکساری بروز یابد، عنوان کرد: آب مروارید از جمله دلایل ارگانیک است که بایستی توسط پزشک متخصص چشم درمان شود. اما اگر تنبلی چشم به دنبال عیوب انکساری عارض شود با عینک تصحیح و اگر در سن مناسب باشد درمان کامل برای وی انجام می‌شود.

هراتی زاده ادامه داد: تنبلی چشم در همه گروه‌های سنی مشاهده می شود. بسیاری از افراد وجود دارند که سن بالایی دارند اما هرگز درمان نشده‌اند. با این حال بهترین سن درمان این عارضه بین سنین 3 تا 6 سالگی است.

رییس سابق جامعه اپتومتری درباره عوارض تشخیص دیرهنگام تنبلی چشم اظهار کرد: تشخیص دیرهنگام تنبلی چشم موجب می‌شود چشم‌ها روز به روز تنبل تر شده و هرگز دید چشم کامل نشود. ضمن آن که درصد بالایی از این افراد در آینده دچار انحراف چشم می‌شوند.

هراتی زاده افزود: استفاده از عینک و انجام مداوم تمرین‌های مربوط به تنبلی چشم از جمله راهکارهای درمانی این عارضه هستند. بستن چشم سالم و انجام کار چشمی مفید هم در درمان تنبلی چشم موثر هستند.

این اپتومتریست‌ اضافه کرد: مشکلات و عیوب انکساری چشم، مقوله‌ای جدا از تنبلی چشم نبوده و با یکدیگر ارتباط دارند.

وی درباره عوارض استفاده از عینک‌های طبی نامناسب توضیح داد: انتخناب نوع فریم و ساخت عینک در درمان عیوب انکساری و تنبلی چشم، تاثیر مستقیم دارد.

هراتی زاده اضافه کرد: بسیاری از خانواده‌ها بدون مشورت با اپتومتریست به عینک فروشی‌هایی که مجوز انجام این کار را ندارند، سفارش ساخت عینک می‌دهند. در حالی که ساخت غلط عینک و استفاده از فریم نامناسب که میدان بینایی کودک را کامل نمی‌کند موجب می‌شود پس از گذشت مدتی انحراف چشم هم به مشکل سابق بیمار اضافه شود.

وی افزود: وزارت بهداشت متولی سلامت بینایی کشور است در حالی که توجهی به فعالیت غیرقانونی عینک فروشی‌هایی که مسئول فنی ندارند، ‌نمی‌کند.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 13642
  • بازديد ديروز: 11906
  • بازديد کل: 15554039
  • افراد آنلاين: 34 نفر
  • ورودی گوگل: 3


تبلیغات

  
 

تبلیغات