هیچگاه به قدرت واقعی خود پی نخواهید برد مگر اینکه قوی بودن،تنها گزینه باقی برای شما باشد

چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷


استفاده از VPN و فیلترشکن برابر مقررات ممنوع

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۸/۰۲

وزیر ارتباطات تاکید کرد: استفاده از VPN و فیلترشکن برابر مقررات ممنوع، تخلف و جرم است به طوریکه در قانون جرایم رایانه‌یی به صراحت این موضوع عنوان شده است و راه‌های مبارزه با آن نیز با توجه به توان فنی موجود در کشور وجود دارد.

دکتر رضا تقی‌پور – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات – در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: هر کشوری برای استفاده از اینترنت مقررات خاص خود را دارد و در کشور ما نیز مقرراتی وجود دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: مقررات را نهادهای مختلف مثل مجلس محترم و بخش‌های قانون‌گذاری تنظیم و ابلاغ می‌کنند و در اجرا هم دستگاه‌های مختلف باید همکاری کنند و این‌که VPN در کشور قطع شد به این خاطر بود که این کار یک تخلف قانونی است و طبیعتا از نظر فنی هم ما هر موقع که لازم باشد با هماهنگی مبادی قانونی می‌توانیم این اقدام را انجام دهیم.

تقی‌پور تاکید کرد: بحث استفاده از فیلترشکن هم یک اقدام غیرقانونی است و این‌که حالا فیلترشکن‌های جدید بوجود بیاید طبیعی است که راه‌های مبارزه با آن به سرعت و با توجه به توان فنی که در کشور وجود دارد، ایجاد می شود زیرا ما وظیفه قانونی داریم که وقتی مساله‌ای به ما ابلاغ شد، از نظر فنی باید وظیفه خود را انجام دهیم.

وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال که بخشی از مبادلات اطلاعات در سیستم بانکی هم از طریق VPN انجام می‌شود و آیا برای این موضوع تمهیداتی اندیشیده‌اید، گفت: بله؛ پروتکل‌های آن‌ها جدا شده و اکنون هیچ خدشه‌ای برای تبادلات بانکی به وجود نیامده و به دستگاه‌های اجرایی نیز اعلام کردیم و این آمادگی در زیرساخت ما وجود دارد که پروتکل‌ها را منتقل کند.

وی افزود: متاسفانه این حوزه، حوزه جنگ نرم است و هر اقدامی که صورت می‌گیرد کشورمان خوشبختانه توان فنی بالایی دارد و می‌تواند از نظر فنی مقابله کند و بعضا ملاحظات اجتماعی است که محدود می‌کند ولی هر چه که کارگروه جرایم رایانه‌یی تصمیم بگیرد ما طبیعتا آن را عملی می‌کنیم.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 5063
  • بازديد ديروز: 13049
  • بازديد کل: 15605437
  • افراد آنلاين: 28 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات