خدایا! امروز زندگیم را در دستان توانمندت قرار میدهم و به تو توکل میکنم که چراغ هدایتگر راهم باشی

یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷


اضافه وزن و چاقی موجب ساییدگی زانو و آتروز می شود

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۲۵

رییس انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی گفت : اضافه وزن و چاقی در جوامع امروزی و زندگی ماشینی یک عامل ابتلاء به ساییدگی زانو و آرتروز است .

دکتر محمد رازی در حاشیه برگزاری نوزدهمین کنگره بین‌المللی ارتوپدی در جمع خبرنگاران افزود : بروز مشکلات ساییدگی زانو در دو گروه ایجاد می‌شود ، گروهی که فعالیت فیزیکی ندارند و گروه دیگر را افرادی تشکیل می دهند که فعالیت شدید فیزیکی دارند به طوری که این دو گروه بیشتر در معرض بروز آسیب‌های مفصلی و عضلانی قرار می‌گیرند.
وی ادامه داد: ساییدگی زانو یا آرتروز مفصلی زانو شامل همه مفاصل می شود و یکی از علت های بروز بیماری های روماتیسم است که می تواند غضروف مفصلی و ساییدگی در این افراد ایجاد نماید .
ریس انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی به عوامل ژنتیک اشاره کرد و گفت : عوامل ژنتیکی موجب بروز سائیدگی زانو می‌شود و افراد با رسیدن به سن خاص دچار ساییدگی زانو می شوند به طوری که مینیسک پای این افراد که مانند یک بالشتک ضربه گیر داخل مفصلی عمل می‌کند به علت برخورداری از استعداد ژنتیکی زود پاره و باعث ایجاد سائیدگی زانو یا آرتروز می‌شود.
رازی اضافه کرد :رفت وآمد مداوم از پله‌ها وکوهنوردی نیز یکی دیگر از عواملی است که فرد را دچار آرتروز می کند، همچنین برخی از مشاغل سخت چون بنایی در یک ساختمان و رانندگی کردن در شرایطی می تواند تاثیر گذار باشد.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از علل ساییدگی اختلالات محوری زانوست گفت :پا پرانتزی شدید و یا پای ضربدری که این افراد بار زیادی را به مفصل کشککی زانو وارد می کنند و آنان را دچار درد زانو و سپس آرتروز می‌کند.
رازی افزود : هر درد زانویی را نمی توان آرتروز نامید و هر درد زانو علتهای متفاوتی دارد که باید مورد بررسی پزشکی قرار گیرد.
متخصص آسیب های ورزشی به تمامی کارمندان و پشت میز نشینان توصیه کرد :کارمندان به دلیل شغلی و اداری به طور مداوم پشت میز می‌نشینند احتمال دارد در معرض ابتلا به سائیدگی زانو قرار گیرند و این افراد اغلب دچار درد زانو می‌شوند که هر نیم ساعت باید از پشت میز بلند شوند و کمی راه بروند و حرکات مخصوص ورزشی را انجام دهند.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 13630
  • بازديد ديروز: 11785
  • بازديد کل: 15813432
  • افراد آنلاين: 23 نفر
  • ورودی گوگل: 2


تبلیغات

  
 

تبلیغات