مشکل فکرهای بسته این است که دهانشان پیوسته باز است

شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷


اعمال تعرفه جدید گاز خانگی از اول آبان

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۱۸

معاون وزیر نفت با بیان اینکه از اول آبان ماه امسال تعرفه جدید گاز خانگی اعمال می شود، جزئیات قیمت گذاری گاز بهای بخش خانگی در دوره زمستانی را تشریح کرد و گفت: تعداد اقلیم های مشترکان خانگی به چهار اقلیم کاهش یافته است.

جواد اوجی درباره آخرین تصمیم گیری های انجام شده برای محاسبه گاز بهای بخش خانگی در دوره زمستانی با بیان اینکه تاکنون از سوی ستاد هدفمندی یارانه ها هیچگونه بحثی مبنی بر افزایش قیمت گاز بخش خانگی در دوره زمستانی مطرح نشده است، گفت: قیمت گاز برای زمستان امسال ثابت مانده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اعلام اینکه برای دوره زمستانی متوسط قیمت گاز خانگی به ازای هر متر مکعب 70 تومان تعیین شده است، تصریح کرد: محاسبه قیمت گاز مشترکان خانگی در دوره زمستانی نسبت به سال گذشته هیچ گونه تغییری نکرده است.

معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه زمستان امسال در مقایسه با سال گذشته تعداد اقلیم های محاسبه گازبها بهبود یافته است، اظهار داشت: بر این اساس تعداد اقلیم های هواشناسی از 5 به 4 اقلیم کاهش یافته است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه شرکت ملی گاز مجری تصمیمات دولت و ستاد هدفمندی یارانه ها برای اعمال تعرفه های جدید گاز مشترکان است، تاکید کرد: پیش بینی می شود از اول آبان ماه امسال تعرفه های جدید گاز مشترکان خانگی برای دوره زمستانی اعمال شود.

وی با بیان اینکه بر این اساس تا 12 روز آینده تعرفه جدید گاز زمستانی در تمامی اقلیم های آب و هوایی در کل کشور اعمال می شود تبیین کرد: مشترکان باید از هم اکنون با اجرای طرح های بهینه سازی و رعایت الگوهای مصرف زمینه کاهش مصرف و به تبع آن کاهش بار مالی قبوض خانگی را فراهم کنند.

87 درصد قبوض بخش خانگی پرداخت شد

اوجی در ادامه با بیان اینکه از زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه ها تاکنون مشترکان خانگی بهترین مشتریان شرکت ملی گاز بوده اند، گفت: در این مدت بیش از 87 درصد قبوض بخش خانگی توسط مشترکان پرداخت شده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز با بیان اینکه صنایع عمده و نیروگاهها بدترین مشتریان شرکت ملی گاز هستند، تصریح کرد: در حال حاضر نحوه پرداخت قبوض گاز خانگی نسبت به قبل از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به مراتب بهتر شده است.

رشد مصرف گاز در ساختمانها منفی شد

اوجی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت مصرف گاز از ابتدای سال جاری تاکنون با بیان اینکه در این مدت مصرف گاز صنایع عمده حدود 12 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است، به مهر گفت: بر این اساس در این مدت به طور متوسط روزانه 80 میلیون متر مکعب گاز طبیعی در بخش صنایع عمده مصرف شده است.

معاون وزیر نفت متوسط مصرف گاز طبیعی در جایگاههای سی ان جی را از ابتدای سال جاری تاکنون 18 میلیون متر مکعب در روز عنوان کرد و افزود: مصرف گاز در این بخش نیز حدود 24 درصد افزایش یافته است.

وی از منفی شدن رشد مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی تجاری خبر داد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون مصرف گاز در بخش خانگی تجاری حدود 2 درصد کاهش یافته است به طوری که در این مدت حدود 100 میلیون متر مکعب در روز گاز طبیعی مصرف شده است.

اوجی با اشاره به رشد سالیانه 10 درصدی مصرف گاز در بخش خانگی تاکید کرد: علاوه بر منفی شدن این رشد متوسط مصرف گاز خانگی تجاری نیز با کاهش روبرو بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به تثبیت مصرف گاز در صنایع غیر عمده متوسط استفاده از این حامل انرژی در صنایع غیر عمده را 21 میلیون متر مکعب در روز عنوان کرد و یادآور شد: همچنین از ابتدای سال جاری میزان تزریق گاز شیرین به مخازن نفتی با افزایش حدود 90 درصدی به 12 میلیون متر مکعب در روز رسیده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز همچنین از رشد 12 درصدی صادرات گاز ایران از ابتدای سال جاری خبر داد و خاطر نشان کرد: بر این اساس از ابتدای سال جاری به طور متوسط روزانه 24 میلیون متر مکعب گاز به کشورهای مختلف صادر شده است.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 4403
  • بازديد ديروز: 8919
  • بازديد کل: 15860556
  • افراد آنلاين: 22 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات