مشکل فکرهای بسته این است که دهانشان پیوسته باز است

چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷


افزایش آمار طلاق به شدت نگران کننده است

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۲۱

توجه به رشد 6 درصدی آمار طلاق، کاهش جمعیت شیعی در بسیاری از نقاط کشور و ضرورت توجه به انتخاب اسامی اسلامی برای فرزندان از مهم ترین محورهای سخنان آیت الله مکارم شیرازی در درس اخلاق روز گذشته بود.

 

آیت الله مکارم شیرازی در درس خارج خود در مسجد اعظم قم با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) اظهارداشت: چه بسا افرادی فکرمی کنند مومن و هدایت شده اند، در حالی که مشرک و گناهکار هستند! چون عقاید و افکار خود را از راه درست دریافت نکرده و از صالحان دور مانده اند.
معظم له خاطر نشان کرد: گاهی تعصب و هوای نفس جلوی چشم انسان را می گیرد و باعث می شود تصور کند که هدایت شده؛ در حالی که مشرک و گمراه و از مطرودین درگاه الهی است، بر این اساس مسئله تعصب کورکورانه، از حجاب های معرفت و شناخت می باشد.
این مرجع تقلید با اشاره به کشتار مردم بحرین توسط پادشاه این کشور افزود: کجای اسلام کشتار مردم بی گناه را جائز می داند؟ چرا تعصبات کورکورانه جلوی چشمانتان را گرفته است و حب ذات و جاه و مقام نمی گذارد حقایق را ببینید؟!
آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: پادشاه بحرین تصور می کند با کشتار مردم در آغوش پیامبر قرار خواهد گرفت، باید بیدار شود و بداند به دلیل این که عقاید و افکار خود را از راه صحیح دریافت نکرده گمراه شده است.
وی با اشاره به احادیث فراوانی که از اهل بیت(ع) در کتب اهل سنت نقل شده است افزود: چرا به حدیثی که در کتب خودتان نقل شده و تصریح می کند «اهل بیت (ع) همچون کشتی نوح تنها راه نجات هستند» توجه نمی کنید؟ بدانید اهل بیت (ع) تنها راه نجات و مسیر صحیح دریافت عقاید و افکار اسلامی هستند.
آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدارخود با مسئولین ثبت احوال، اسناد اذعان داشت: آمارهایی که این سازمان ارائه کرده نشان می دهد طلاق رشد 6 درصدی داشته است و آمار ازدواج رو به کاهش می باشد، این مسئله نشان می دهد اوضاع اجتماعی جامعه نابسامان است و خانواده رو به کیان متلاشی شدن است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: مسئولین و طبیبان جامعه اسلامی که در رأسشان روحانیت قرار دارد همراه با دانشگاهیان باید به فکر راه حلی برای این معضل اجتماعی باشند و با بررسی علل و عوامل افزایش طلاق در جامعه اسلامی، این مشکلات را با فرهنگ سازی و اقدامات عملی کاهش دهند.
معظم له با اشاره به آمار رو به رشد جمعیت برخی مناطق که به ضرر شیعیان تمام می شود، تصریح کرد: متاسفانه رشد جمعیت شیعیان در حال کاهش است؛ این در حالی است که در برخی مناطق افزایش جمعیت با سرعت بالا پیش می رود تا بافت جمعیتی را به ضرر شیعه ترتیب دهند؛ بنابراین نباید شیعیان از این مسئله غافل شوند.
آیت الله مکارم شیرازی تأکید کردند: امروز شرایط جامعه و حتی جهان به گونه ای است که باید رشد جمعیت شیعه جدی گرفته شود، البته این که جامعه شیعی به سمت کاهش جمعیت می رود و تک فرزندی را انتخاب می کند، به خاطر غلبه فرهنگ غربی است.
وی در ادامه با اشاره به آمار ثبت احوال مبنی بر انتخاب اسامی اسلامی برای کودکان، اظهار داشتند: خوشبختانه اکثر کودکان قمی به نامهای اسلامی نامگذاری می شوند و والدینشان به انتخاب اسم صحیح و درست و اسلامی توجه دارند.
معظم له تصریح کرد:تقلید کورکورانه از غرب برای انتخاب برخی اسامی گاهی آنقدر خنده دار می شود که انسان نمی تواند آن اسم را تکرار کند؛ مثلا نام دختری را گذاشته بودند «لیندا» که این نام به معنای « کرگردن» است.
وی در پایان اظهار داشت: بیشترین اسامی کودکان قمی در پسرها امیر علی و محمد و در دختران فاطمه، زهرا و زینب است که انسان به این اسامی افتخار می کند و از این که پدر و مادر از روی هوای نفس اسم فرزندان خود را انتخاب نکرده اند، خوشحال می شود.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 4795
  • بازديد ديروز: 13049
  • بازديد کل: 15605169
  • افراد آنلاين: 31 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات