هیچگاه به قدرت واقعی خود پی نخواهید برد مگر اینکه قوی بودن،تنها گزینه باقی برای شما باشد

شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷


‘انگ زدن’مانع اصلی در برابر سلامت روان

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۸/۱۰

کارشناس اداره سلامت روان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:انگ زدن به بیماری های روانی عاملی مهم در جلوگیری از مراجعه این افراد برای درمان و در نتیجه مانعی عمده در برابر سلامت روان جامعه محسوب می شود.

روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سمانه کریمان افزود: ‘انگ’ در حوزه روان پزشکی به مفهوم این است که مردم تمایل ندارند مشکلات روانی خود را مستقیما به هنگام مراجعه به پزشکان سیستم بهداشتی درمانی ابراز کنند و اغلب از مراجعه به روان پزشک اجتناب می ورزند.

وی ادامه داد:انگ یک خصوصیت به شدت بی اعتبار کننده است که بر حسب هنجارهای فرهنگی با آن برخورد متفاوت می شود هر چند در دو دهه اخیر نگرش های تبعیض آمیز نسبت به بیماری روانی کاهش یافته ولی همچنان این پدیده یک معضل اجتماعی، بهداشتی و درمانی است.

این روانپزشک تصریح کرد: تمامی بیماران روانی بدون توجه به سطح عملکردی، توانایی یا ناتوانی، انگ بیماری روانی را دریافت می کنند، اغلب این بیماران به علت بیماری و گاهی به علت عوارض دارویی، غریب به نظر می رسند و از دیدگاه عموم در برقراری رابطه، منش و رفتار مشکل دارند و باعث ایجاد تهدید و هراس در دیگران می شوند.

به گفته کریمان، مداخله های متفاوت می توانند برای کاهش انگ بیماری های روان پزشکی به کار روند و این مداخله ها ممکن است با این هدف باشند که تفاوت این بیماران با سایر افراد جامعه کمتر شود.

وی تاکید کرد: با توجه به سهم عمده بار بیماری های روان پزشکی در سلامت عمومی، توجه سیاستگذاران سلامت و پزشکان در همه رشته ها و گرایش ها و تلاش آنان در کاستن از انگ بیماری های روانی، جزیی پراهمیت در کاستن از بار این بیماری ها به شمار می رود.

کارشناس اداره روان وزارت بهداشت گفت: می توان از طریق آموزش اطلاعاتی به جامعه ارایه داد تا درباره افراد دچار اختلال های روان پزشکی دقیق تر و آگاهانه تر اندیشیده و تصمیم گیری شود.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدیک نظر

  • Stay with this guys, you’re helnpig a lot of people.

پاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 5279
  • بازديد ديروز: 8919
  • بازديد کل: 15861432
  • افراد آنلاين: 16 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات