برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم،مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم

شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷


ایران در آینده نزدیک به صادرکننده عمده تجهیزات هسته ای در جهان تبدیل خواهد شد

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۱۴

رییس سازمان انرژی اتمی در باره تاثیر تحریم ها در پیشرفت های هسته ای کشور گفت: ما فشارها را به فرصت تبدیل کردیم، تحریم به فرصت تبدیل شده و کشور به خودکفایی رسیده است و در آینده نزدیک به صورت صادرکننده عمده تجهیزات هسته ای در جهان تبدیل خواهیم شد.

 دکتر ‘فریدون عباسی’ گفت: دستاوردهای امروز هسته ای کشور مرهون تلاش 15 سال گذشته و ورود فارغ التحصیلان جوان به صنعت هسته ای بوده است.
وی ادامه داد: مطمئنا توسعه کار ما و توزیع 20 هزار مگاوات برق هسته ای می طلبد که در این زمینه 20 برابر گذشته به جذب نیرو بپردازیم.
رییس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد درخواست ما این است که دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور استادان ما را رشد دهند و به تشویق آن ها بپردازند.
وی با اشاره دستاوردهای علمی دهه گذشته در صنعت هسته ای گفت: این دستاوردها شرایطی را به وجود آورده است که مسائل فنی به خوبی پیش رود.
عباسی افزود: دستاوردهای ما در راه اندازی نیروگاه بوشهر، تولید سوخت در اصفهان، راه اندازی و تکمیل راکتور تحقیقاتی اراک و دستاوردهای غنی سازی اورانیوم مرهون تلاش علمی کشور بوده است.
رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به برنامه های آینده این سازمان در ارتباط با تولید 20 هزار مگاوات برق هسته ای و راه اندازی نیروگاه های بومی در کشور گفت: در این راستا به تخصص های مختلف دانشگاهیان و جذب نخبگان در تخصص های مختلف نیازداریم.
وی توسعه صنعت هسته ای کشور را موجب رشد صنایع علمی کشور خواند و ابراز امیدواری کرد که با رشد هسته ای زمینه رفاه مردم در جامعه فراهم شود.
عباسی خاطرنشان کرد ما در مجموع تلاش می کنیم که با رشد هسته ای صنایع حاشیه ای کشور را رشد دهیم.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 4159
  • بازديد ديروز: 8919
  • بازديد کل: 15860312
  • افراد آنلاين: 32 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات