مشکل فکرهای بسته این است که دهانشان پیوسته باز است

دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷


برای میزان سهمیه و قیمت سوخت دی ماه پیشنهاد جدیدی نشده است

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۹/۲۳

قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور گفت: تاکنون برای میزان سهمیه و قیمت سوخت در دی ماه پیشنهاد جدیدی نشده است.

عبدالله جلالی’ روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: بر پایه قانون هدفمندی یارانه ها، مجلس مجوز سالیانه 20 درصد افزایش قیمت سوخت را به دولت داده است اما هنوز برای دی ماه در این خصوص تصمیمی گرفته نشده است.

وی با بیان اینکه هرگونه تصمیم برای افزایش قیمت سوخت، در مجموعه نهادهای متولی سوخت در دولت گرفته خواهد شد، گفت: متولی اصلی تعیین قیمت سوخت در دولت، ستاد هدفمندی یارانه ها است و تاکنون از سوی این ستاد هیچ گونه تصمیمی درباره افزایش قیمت بنزین به این ستاد اعلام نشده است.

قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در ادامه با بیان اینکه بیش از یک میلیون 200 هزار وانت بار در طرح ساماندهی وانت بارها ثبت نام کردند، افزود: حدود 700 هزار وانت بار در این طرح ثبت نام نکردند که به نوعی سواری محسوب می شوند.

وی با بیان اینکه در مردادماه امسال 25 درصد از سهمیه وانت بارهایی که در طرح ساماندهی ثبت نام نکردند، کسر شد، خاطر نشان کرد برنامه های مختلفی پیشنهاد شده است که سهمیه آنان به مقدار سوخت خودروهای سواری تبدیل شود، اما هنوز طرح و روش انجام آن تصویب نهایی نشده است.

جلالی وانت بارهای موجود در کشور را به سه دسته تقسیم بندی کرد و گفت: بخش نخست وانت بارها، برون شهری است که تعداد آن زیاد نیست.

وی افزود: بخش دوم وانت بارها در روستا بوده که طرح ساماندهی آن انجام می شود. با توجه به اینکه صاحبان این خودروها از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند هر گونه تصمیم گیری برای آنان باید توام با کارشناسی دقیق باشد.

قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور دسته سوم را نیز وانت بارهای شهری دانست و گفت: در این گروه نیز با همکاری شهرداری ها، طرح ساماندهی به مراحل نهایی نزدیک می شود که این طرح در استان های قم وهمدان خیلی خوب پیش رفته است.

وی تصریح کرد در ادامه طرح ساماندهی وانت بارها، رانندگان وانت بارها به ترتیب فراخوان می شوند و پس از کسب اطلاعات تکمیلی، برای آنان کارت هوشمند خودرو و راننده صادر می شود.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 5907
  • بازديد ديروز: 6366
  • بازديد کل: 14988105
  • افراد آنلاين: 13 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات