هیچگاه به قدرت واقعی خود پی نخواهید برد مگر اینکه قوی بودن،تنها گزینه باقی برای شما باشد

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶


بررسی علت گرایش دختران به سیگار

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۶/۲۱

متخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی معتقد است که عمده ترین علت گرایش زنان به سیگار تقلید از مردان است.

 مجید ابهری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی پانا با بیان این مطلب استفاده از مواد دخانی در بین زنان و دختران افزایش یافته است اظهار داشت: از آنجا که زیان های قلیان خیلی بیشتر از سیگار بوده و دروازه ورود به سایر اقلام مانند شیشه و امثال آن محسوب می شود، افزایش مصرف سیگار در بین زنان و دختران به دلیل تقلید، خود بزرگ بینی ، رقابت های غیراخلاقی بین دوستان، ساده نگری خانواده و ضعف کنترل های تربیتی است.
وی ادامه داد: بسیاری از دختران و زنان استفاده از سیگار را دلیل بزرگ شدن و نوعی فخر اجتماعی به حساب می آورند این درحالیست که 80 درصد از دختران و زنان از زیان های سیگار و مواد دخانی بر سلامت خود بی اطلاع بوده و از آثار تخریبی آن بر پوست ، دستگاه گوارش، قلب ریه و دندان های خود بی اطلاع هستند.
به گفته این آسیب شناس اجتماعی متاسفانه سیگار و قلیان به عنوان یکی از وسایل تفریحی دختران جوان معرفی شده و در بین آنان تقریبا جا افتاده است.
اطلاع رسانی به زنان در مورد آثار زیانبار سیگار بر روی جنین و توانایی های جنسی و همینطور اثار تخریبی مواد شیمیایی موجود در تنباکوهای معطر باعث عفونت هالی ریوی می گردد.
وی معتقد است که اطلاع رسانی به دختران و زنان از طریق رسانه ها، ممنوعیت فروش سیگار به صورت باز و دانه ای و مقابله با مراکز عرضه قلیان به دختران جوان در کوتاه مدت و میان مدت می تواند از ابزار پیشگیری قلمداد گردد.
ابهری خاطرنشان کرد: دختران و زنان باید بدانند با اینگونه ژست ها کسی بزرگ نشده و انجام اینگونه کارها دلیلی برای امروزی بودن نیست چرا که استفاده از مواد دخانی به عنوان یک رفتار ضد اجتماعی و مغایر با اصول اخلاقی حتی باعث تنزل جایگاه و شخصی آنان نیز می شود.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3208
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 2233
  • بازديد ديروز: 6961
  • بازديد کل: 13534055
  • افراد آنلاين: 10 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات