هیچگاه به قدرت واقعی خود پی نخواهید برد مگر اینکه قوی بودن،تنها گزینه باقی برای شما باشد

پنج شنبه ۱ آذر ۱۳۹۷


بررسی علت گرایش دختران به سیگار

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۶/۲۱

متخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی معتقد است که عمده ترین علت گرایش زنان به سیگار تقلید از مردان است.

 مجید ابهری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی پانا با بیان این مطلب استفاده از مواد دخانی در بین زنان و دختران افزایش یافته است اظهار داشت: از آنجا که زیان های قلیان خیلی بیشتر از سیگار بوده و دروازه ورود به سایر اقلام مانند شیشه و امثال آن محسوب می شود، افزایش مصرف سیگار در بین زنان و دختران به دلیل تقلید، خود بزرگ بینی ، رقابت های غیراخلاقی بین دوستان، ساده نگری خانواده و ضعف کنترل های تربیتی است.
وی ادامه داد: بسیاری از دختران و زنان استفاده از سیگار را دلیل بزرگ شدن و نوعی فخر اجتماعی به حساب می آورند این درحالیست که 80 درصد از دختران و زنان از زیان های سیگار و مواد دخانی بر سلامت خود بی اطلاع بوده و از آثار تخریبی آن بر پوست ، دستگاه گوارش، قلب ریه و دندان های خود بی اطلاع هستند.
به گفته این آسیب شناس اجتماعی متاسفانه سیگار و قلیان به عنوان یکی از وسایل تفریحی دختران جوان معرفی شده و در بین آنان تقریبا جا افتاده است.
اطلاع رسانی به زنان در مورد آثار زیانبار سیگار بر روی جنین و توانایی های جنسی و همینطور اثار تخریبی مواد شیمیایی موجود در تنباکوهای معطر باعث عفونت هالی ریوی می گردد.
وی معتقد است که اطلاع رسانی به دختران و زنان از طریق رسانه ها، ممنوعیت فروش سیگار به صورت باز و دانه ای و مقابله با مراکز عرضه قلیان به دختران جوان در کوتاه مدت و میان مدت می تواند از ابزار پیشگیری قلمداد گردد.
ابهری خاطرنشان کرد: دختران و زنان باید بدانند با اینگونه ژست ها کسی بزرگ نشده و انجام اینگونه کارها دلیلی برای امروزی بودن نیست چرا که استفاده از مواد دخانی به عنوان یک رفتار ضد اجتماعی و مغایر با اصول اخلاقی حتی باعث تنزل جایگاه و شخصی آنان نیز می شود.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 6016
  • بازديد ديروز: 12712
  • بازديد کل: 15619102
  • افراد آنلاين: 28 نفر
  • ورودی گوگل: 0


تبلیغات

  
 

تبلیغات