برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم،مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم

یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷


ساخت بزرگترین تلسکوپ جهان برای رصد بیگانگان فضایی

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۱۴

دانشمندان در تلاش برای ساخت بزرگ ترین تلسکوپ جهان به ارزش یک میلیارد پوند هستند که می تواند حیات و بیگانگان فضایی را در کهکشان های دیگر رصد کند.

تلسکوپ ‘ابر بزرگ اروپایی’ (E-ELT) که بزرگترین ابزار ستاره شناسی ساخته شده از این نوع خواهد بود قادر است برخی از قدیمی ترین بخش های کائنات را بررسی و به دانشمندان کمک کند سیارات قابل سکونت دیگر مانند زمین را شناسایی کنند.
اکنون روسای این پروژه طرح های ارایه شده توسط دانشگاه اکسفورد و دورهام را برای این ابزارها تایید کرده اند که می تواند به ستاره شناسان کمک کند تصاویر ستاره ها و سیارات کهکشانهای دوردست را برای نخستین بار تهیه کنند.
تلسکوپ E-ELT آن قدر حساس است که می تواند از اجرامی که تا کنون دیده نشده اند، عکس بگیرد مانند ستاره های سرد و دیگر سیارات ، درباره جو آنها مطالعه کند و دریابد از چه ساخته شده اند و آیا سکونت پذیر هستند یا خیر.
این تلسکوپ می تواند در مورد ماده تاریک نیز به دانشمندان شواهد و اطلاعات جدید بدهد و به آنها کمک کند دریابند چگونه کهکشانها و سیاهچاله ها پس از انفجار بزرگ شکل گرفتند و تحول یافتند.
اگر این طرح ها مورد تایید نهایی قرار گیرند، تلسکوپ E-ELT دهها برابر حساس تر از دیگر تلسکوپ های حساس به نور مرئی بر روی زمین خواهد بود.
آینه 40 متری این تلسکوپ از 1000تکه جدا از هم ساخته شده است و قطرآن بیش از چهار برابر قطر هر تلسکوپ دیگری بر روی زمین است از این رو می تواند 15 برابر بیشتر از هر تجهیزات مشابهی نور را دریافت کند.
بر اساس پیش بینی های صورت گرفته احتمالا این تلسکوپ جدید نخستین تصاویر خود را در سال 2018 به دانشمندان تحویل می دهد.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 4034
  • بازديد ديروز: 8922
  • بازديد کل: 15869109
  • افراد آنلاين: 15 نفر
  • ورودی گوگل: 0


تبلیغات

  
 

تبلیغات