هیچگاه به قدرت واقعی خود پی نخواهید برد مگر اینکه قوی بودن،تنها گزینه باقی برای شما باشد

چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷


بمب جدید ضد سرطان را بشناسید!

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۶/۲۴

بررسی‌ها به دنبال درمانهای مؤثر سرطان ممکن است بزودی قدرت شفابخش گل زعفران پاییزی را تحت اختیار خود قرار دهد.

محققان موسسه درمان سرطان دانشگاه برادفورد در حال آغاز دوره آزمایش بالینی یک درمان جدید بمب هوشمند برای مبارزه با سرطان هستند که پایه آن بر اساس  گل زعفران است.

این درمان که « کلشیسین» نام دارد، در آزمایشات بر روی موشها توانسته رشد طیف متفاوتی از سرطانها را کند کرده یا حتی آنها را کاملا از بین ببرد.

این پژوهش که در جشنواره علمی انگلیس در برادفورد مورد بازبینی قرار گرفته، در مجله «کنسر ریسرچ» نیز منتشر شده است.

زعفران پاییزی محلی انگلیس که به زعفران علفزار نیز موسوم است، در راهنماهای گیاهی اولیه به عنوان درمان عفونت معرفی شده است.

این امر به دلیل برخورداری این گیاه از ماده شیمیایی قوی کلشیسین بوده که به داشتن ویژگی‌های دارویی از جمله تاثیرات ضدسرطانی مشهور است؛ اما کلشیسین برای دیگر بافتهای بدن هم سمی بوده، از این رو تا کنون استفاده از آن بسیار محدود بوده است.

محققان دانشگاه برادفورد اکنون توانسته‌اند مولکول کلشیسین را اصلاح کنند؛ بطوری که در بدن بطور غیرفعال حضور داشته تا به یک تومور برسد.

این ماده شیمیایی به محض دستیابی به تومور، فعال شده و رگهای خونی تامین‌کننده آن را از بین برده و بطور موثری آن را می کشد.

این تاثیر بدلیل وجود آنزیم‌هایی ممکن شده که تمام تومورها تولید می‌کنند و کاربری رایج آنها، تجزیه سلولهای عادی اطراف و گسترش تومور است.

مولکول اصلاح شده کلشیسین از پروتئینی متصل به خود برخوردار است که آن را بی‌ضرر می‌کند؛ اما آنزیم تومور بطور خاص این پروتئین را هدف قرار داده و آن را از بین می‌برد. با این کار، کلشیسین فعال شده و فرآیند از بین بردن رگهای خونی و خشک کردن تومور آغاز می‌شود.

به گفته این محققان، از جمله چیزهایی که این درمان را موثر واقع می‌کند، فعال بودن آن تنها در مجاورت تومور بوده که به دیگر بافتها آسیب نخواهد زد.

آزمایشهای پیش‌بالینی این دارو بر روی موشها نتایج جالب و موفقیت‌آمیزی را نشان داده است.

محققان امیدوارند که این درمان طی 18 ماه آینده وارد مرحله ابتدایی آزمایشهای بالینی در بیمارستان «سنت جیمز» در «لیدز» شود.


Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 8081
  • بازديد ديروز: 13195
  • بازديد کل: 15505767
  • افراد آنلاين: 20 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات