مشکل فکرهای بسته این است که دهانشان پیوسته باز است

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷


بندر امام خمینی دروازه طلایی ورود کالا به بازارهای جهانی

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۰۷

مسوول روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: بندر امام خمینی(ره) با توجه به دارا بودن تجهیزات دریایی و ارتباط نزدیک با شاهراه ترانزیتی و راه آهن بین المللی درترانزیت کالا، دروازه طلایی ورود کالاها با هزینه کمتر و سرعت بیشتر به بازارهای جهانی است.

‘ ایرج مرادی مهر ‘ در حاشیه بازدید خبرنگاران 23 رسانه خارجی مستقر در ایران که به منظور آشنایی با دستاوردهای سرمایه گذاری در استان خوزستان به این استان سفر کرده اند ، افزود: بندر امام (ره) در میان بنادر تجاری کشور با بیش از 16 میلیون متر مربع مساحت ، یکی از بزرگترین و مهمترین بنادر تجاری ایران محسوب می شود که سالانه حدود نیمی از صادرات غیر نفتی کشور از طریق این بندر انجام می شود.
وی گفت: این بندر با موقعیت ممتاز جغرافیایی و اقتصادی منحصر به فرد خود و با بیش از 80 سال تجربه مفید توانسته به عنوان نزدیک ترین و مهمترین مرکز تجاری و بندری ایران در نیمه غربی کشور که قریب به 70 درصد از مراکز تجاری ، صنعتی ، کشاورزی و جمعیتی کشور در آن قرار دارد تبدیل شود.
این مقام مسوول در روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ادامه داد: همجواری با بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی صنایع پتروشیمی در بندر امام خمینی ، منطقه آزاد تجاری اروند در آبادان و خرمشهر و دیگر صنایع مادر در خوزستان بر اهمیت جایگاه این بندرافزود است.
مرادی مهر افزود: با توجه به موقعیت راهبردی اقتصادی و جغرافیایی ویژه کشور ، بندر امام خمینی به عنوان نزدیک ترین بندر جنوبی ایران به کشورهای آسیای میانه ، حوزه قفقاز ، ترکیه ، عراق و کشورهای حوزه خلیج فارس محسوب می شود.
وی اظهار داشت: هم اکنون فرصت های سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی برای سرمایه گذاران خارجی در زمینه های احداث کارخانه صنایع تبدیلی مونتاژ و مراکز لجستیکی ، احداث ترمینال اختصاص کود شیمیایی، احداث انبار و محوطه نگهداری کالا، احداث مخازن روغن های خوراکی و فرآورده های نفتی، احداث نیروگاه برق، احداث تاسیسات آب شیرین کن و احداث اماکن خدماتی، رفاهی، تجاری و اداری فراهم است و علاقمندان و سرمایه گذاران می توانند در این بندر سرمایه گذاری کنند.
به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، بندر امام خمینی در منتهی الیه شمال غربی خلیج فارس در انتهای آبراه طبیعی خور موسی و در 100 کیلومتری مرکز استان خوزستان قرار گرفته است ، این آبراه به طول 42 مایل دریایی ، با عرض حداقل 250 متر و متوسط عمق 20 متر ، بستری آرام و مطمئن برای تردد انواع کشتی های اقیانوس پیمای تجاری و نفتکش را از این بندر به اقصی نقاط جهان را دارا است.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 11574
  • بازديد ديروز: 11906
  • بازديد کل: 15551971
  • افراد آنلاين: 26 نفر
  • ورودی گوگل: 2


تبلیغات

  
 

تبلیغات