برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم،مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم

یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷


تاثیر مصرف روزانه سیب بر کنترل کلسترول بد در بدن

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۹/۱۶

پروفسور ایرانی و متخصص تغذیه، مواد غذایی و علوم ورزشی در دانشگاه فلوریدا مثال قدیمی انگلیسی در مورد سیب را با تحقیقاتی جدید به اثبات رسانده و مطالعات وی نشان می دهد مصرف روزانه سیب می تواند میزان کلسترول بد را در بدن پایین آورد.

بهرام ارجمندی معتقد است سیبها میوه هایی معجزه گر هستند که به واسطه ترکیباتی فیبری که دارند فواید بسیاری را به بدن انسان می رسانند. مطالعات بر روی حیوانات نشان داده بودند “پکتین” و “پلیفنولز” موجود در سیب می تواند متابولیسم چربی را افزایش داده و از میزان تولید مولکولهای التهاب آور بکاهد.

مطالعه ارجمندی بر روی 160 زن در رده سنی 45-65 ساله انجام گرفت به شکلی که گروهی از آنها روزانه و برای یک سال روزی 75 گرم سیب خشک مصرف می کردند و گروه دیگر برای یک سال و به صورت روزانه آلوی خشک صرف می کردند.

در ماه سوم، ششم و دوازدهم از خون این افراد نمونه برداری شد. ارجمندی از دیدن نتایج آزمایشهای خون شگفت زده شد زیرا تغییرات قابل توجهی را در نمونه خونی ماه ششم افرادی که سیب مصرف می کردند مشاهده کرد، نتایج نشان می دادند میزان کلسترول LDL این افراد 23 درصد کاهش پیدا کرده است.

به گفته ارجمندی مصرف روزانه سیب همچنین می تواند منجر به کاهش یافتن هیدروپروکسید چرب و پروتئین واکنش پذیر C در زنان شود. ارجمندی می گوید هرگز انتظار نداشتم مصرف سیب به صورت روزانه تا این حد بتواند از میزان کلسترول بد بدن کاسته و در عوض کلسترول خوب را تا چهار درصد افزایش دهد.

بر اساس گزارش زی نیوز، نکته مثبت دیگر از دید ارجمندی این است که مصرف روزانه 240 کالری موجود در سیبهای خشک منجر به افزایش وزن در زنان نشد و در مقابل این افراد در دوره مطالعه 1.5 کیلوگرم وزن نیز از دست دادند. عامل اصلی در کاهش وزن بدن پکتین موجود در سیب است زیرا در بدن احساس سیری ایجاد می کند.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 4014
  • بازديد ديروز: 8922
  • بازديد کل: 15869089
  • افراد آنلاين: 18 نفر
  • ورودی گوگل: 0


تبلیغات

  
 

تبلیغات