برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم،مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم

شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷


تعطیلی زودتر مدارس در سه شنبه آخر سال

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۱۲/۲۱

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: تعطیلی مدارس زوتر از موعد مقرر در سه شنبه آخر سال به عهده مدیران مدارس است.

  حسین هژبری امروز در حاشیه آماده باش نوروزی همیاران و پلیس یاران نوجوان و جوان که در دبیرستان پسرانه هوشمند مصاحب واقع در منطقه 5 آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد در جمع خبرنگاران با اشاره به سه شنبه آخر سال اظهار کرد: این امکان وجود دارد که در سه شنبه آخر سال مدارس زودتر از موعد مقرر تعطیل شوند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار آموزش و پرورش پانا مبنی بر اینکه برنامه ای برای تعطیلی مدارس نوبت عصر در روز سه شنبه زودتر از موعد مقرر در نظر گرفته شده است یا خیر، گفت: مدیران مدارس می توانند این کار را انجام دهند و خود مدیران مدارس این اختیار را دارند.

هژبری همچنین در پاسخ به این سوال که این برنامه در قالب بخشنامه به مدارس اعلام شده است؟ ادامه داد: تعطیلی مدارس زودتر از موعد مقرر در روز سه شنبه آخر سال در اختیار مدیران مدارس است و عمومیت ندارد.

وی اضافه کرد: در شهرهای کوچک این مشکلات بسیار کمتر است اما در کلان شهرها مدیران این اختیار را دارند که برای حفظ سلامتی دانش آموزان به هر نحوی که صلاح بدانند عمل کنند.مدیران می توانند از اختیارات خودشان استفاده کنند در همان گونه که در سال گذشته این اختیارات به عهده مدیران مدارس بوده است.

هژبری با اشاره به حضور همیاران پلیس در جامعه گفت: حدود 5 سال است این طرح در 3 مقطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه آغاز شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش افزود: همیاران پلیس در دوره ابتدایی، پلیس یاران نوجوان در دوره راهنمایی و پلیس یاران جوان در مقطع متوسطه حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه 10 میلیون دانش آموز در قالب این طرح چندین کار بسیار مهم را انجام خواهند داد تصریح کرد: یکی از برنامه ها این است که فرهنگ ترافیک را خودشان خوب فرا بگیرند زیرا بهترین زمان یادگیری است.

هژبری اضافه کرد: دانش آموزان در عالی ترین قدرت یادگیری و آموزنده ای قرار دارند و این مجموعه آموزش ها را به دیگران منتقل می کنند و خروجی و نتیجه کاهش تخلفات کنونی رانندگی زیبنده ایران اسلامی نیست.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه فرهنگیاران ترافیک که از بین فرهنگیان انتخاب می شوند آیا اعمال قانون هم انجام می دهند یا خیر، گفت: ما با فرهنگ سازی آنها موافق هستیم و شنیدیم اما ندیدم که حکم اعمال تخلف داشته باشند.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: بیشتر خود فرهنگیان نقش فرهنگی خودشان را ارائه کرده اند و اگر در جایی به آنها اجازه داده شده که با تخلفات رانندگی برخورد کنند این نقش را خیلی نپذیرفته اند و نقش پیشگیری را بیشتر انجام می دهند.

وی در پاسخ به این سوال که برای چهارشنبه آخر سال چه برنامه هایی تهیه شده است خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی و یادآوری برای مدیران مدارس کشور انجام شد که در این هفته راجع به این موضوع در مدارس و کلاس های درس کارهایی انجام دهند.

هژبری تصریح کرد: اگر خانواده ها همکاری و مراقبت کنند بیشتر تاثیر گذار خواهد بود زیرا این حوادث در کوچه ها و خیابان های شهر اتفاق می افتد و نه در فضای مدرسه.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 8922
  • بازديد ديروز: 8919
  • بازديد کل: 15865782
  • افراد آنلاين: 12 نفر
  • ورودی گوگل: 3


تبلیغات

  
 

تبلیغات