برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم،مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم

پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷


تعویض دریچه قلب بدون انجام جراحی باز

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۱/۰۶/۱۲

رییس چهاردهمین کنگره تازه‌های قلب گفت با پیشرفت تکنولوژی شاهد دست یابی متخصصان به تکنولوژی های جدید در عرصه پزشکی هستیم و با استفاده از این روش ها می توان دریچه قلب را بدون انجام جراحی باز تعویض کرد.

به گزارش انجمن آترواسکلروز ایران، دکتر’ مسعود قاسمی ‘ خاطرنشان کرد که تعویض دریچه قلب بدون انجام جراحی باز از جمله روش‌های تازه درمان بیماری‌های قلب و عروق است و اکنون متخصصان ما قادرند در برخی بیماران، دریچه آئورت را با استفاده از بافت کشاله ران تعویض کنند.

به گفته وی ایران جزو معدود کشورهایی هست که موفق به انجام این روش شده و در حاضر در منطقه پیشتاز است .

قاسمی در مورد استفاده از سلول‌های بنیادی و جایگزینی آن در پیوندهای قلبی گفت : به هیچ وجه دور از ذهن نیست که با پیشرفت تکنولوژی شاهد جایگزینی روش سلول‌های بنیادی به جای پیوند قلب در ترمیم بافت‌های آسیب دیده باشیم، این مهم با حصول مواردی چون یافتن سلول‌های با توان بالا، استقرار سلول‌ها به میزان بیشتر در محل مورد نظر و یکپارچگی عملکرد سلول های بنیادی با سلول‌های عضله قلب و افزودن بر توان قلب میسر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد که تحقیقات بر روی این تکنولوژی درمانی، جهانی است اما به علت ظریف و گسترده بودن آن نیازمند تخصیص فضای علمی مجهزتری است. بیماران به هیچ وجه تصور نکنند سلول‌های بنیادی می تواند به عنوان یک روش اصلی جایگزین درمان شود بلکه شرایط بخصوصی باید برای انجام آن در نظر گرفت وباید تا اثبات کامل نتایج تحقیقات صبر پیشه کرد.

وی در مورد برپایی چهاردهمین کنگره تازه‌های قلب و عروق ایران گفت : این کنگره از28 تا 31 شهریور ماه امسال در تهران برگزار می شود و در آن مجموعه وسیعی از دستاوردها و تازه‌های رشته قلب و عروق برای متخصصان قلب و عروق ارایه می شود.

رییس انجمن آترواسکلروز یادآور شد که ارایه روش‌های جدید درمان بیماری‌های آئورت، معرفی آخرین داروهای تولید شده در دنیا به ویژه در درمان اختلالات آریتمی قلب، استفاده از استنت‌های جذب شونده به منظور رفع گرفتگی‌های عروقی و آخرین روش‌های تصویربرداری و اکوکاردیوگرافی قلب از جمله دستاوردهای نوینی هستند که در این کنگره مورد بحث و بررسی قرار می گیرند.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 3108
  • بازديد ديروز: 8381
  • بازديد کل: 15842409
  • افراد آنلاين: 13 نفر
  • ورودی گوگل: 0


تبلیغات

  
 

تبلیغات