مشکل فکرهای بسته این است که دهانشان پیوسته باز است

پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷


تمسخر یک خبرگزاری ایرانی توسط رسانه های سعودی

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۸/۰۲

برخی رسانه های سعودی انتشار خبر اسلحه کشی در جلسه انتخاب ولیعهد عربستان که توسط یکی از خبرگزاری های کشورمان منتشر شد را مورد تمسخر قرار دادند.

 

 روز گذشته یکی از خبرگزاری های کشورمان با انتشار خبری تحت عنوان «اسلحه کشی در مراسم انتخاب ولیعهد عربستان» به این مسأله پرداخت و در خبر خود مدعی شد که “اطلاعاتی از جلسه انتخاب ولیعهد عربستان منتشر شده که بیانگر درگیری مسلحانه و اسلحه کشی یکی از شاهزاده های معترض به ولیعهدی نایف بن عبدالعزیز به سمت ملک عبدالله پادشاه این کشور است”.
این خبرگزاری در ادامه نوشت: در پی مرگ سلطان بن عبدالعزیز ولیعهد پیشین عربستان سعودی به تازگی اخباری از کاخ پادشاهی این کشور در محافل خصوصی منتشر شده که حکایت از درگیری مسلحانه خاندان آل سعود در جریان انتخاب ولیعهد جدید دارد. در این ماجرا یکی از شاهزاده های معترض به انتخاب نایف بن عبدالعزیز به عنوان ولیعهد فعلی، به سمت ملک عبدالله پادشاه این کشور اسلحه کشیده که منجر به نزاع و درگیری بین شاهزاده ها شده است.
این خبرگزاری ایرانی در بخش دیگری افزود: این شاهزاده اعتراض کرده بود که چرا وزیر کشور بعنوان ولیعهد انتخاب شده است. هرچند خاندان حاکم تلاش داشته اند که این خبر به بیرون از کاخ پادشاهی درز نکند، اما بعد از مرگ ولیعهد و بالاگرفتن اختلافات بین شاهزاده ها این خبر بصورت محرمانه توسط یک مقام مسئول در کاخ پادشاهی به دست خبرنگار فارس در ریاض رسید.
رسانه های سعودی پس از انتشار بخش هایی از این خبر، نوشتند: اولا ورود شاهزادگان به جلسه انتخاب ولیعهد، با بازرسی بدنی بوده لذا اگر هر یک از شاهزادگان با خود سلاحی حمل می کرد، مطمئنا در وارد شدن با مشکل برخورد می کرد. نکته دوم اینکه شاهزاده «نایف بن عبدالعزیز» از حدود دو سال پیش وظایف مرحوم سلطان را بر عهده داشت و از همان زمان انتخاب وی تمام شده بود، و در واقع جلسه انتخاب ولیعهد، جشنی تشریفاتی بود اما برخی رسانه های ایرانی با دروغ پردازی تلاش می کنند جو عربستان را ناامن نشان دهند.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 1516
  • بازديد ديروز: 8381
  • بازديد کل: 15840817
  • افراد آنلاين: 28 نفر
  • ورودی گوگل: 0


تبلیغات

  
 

تبلیغات