مشکل فکرهای بسته این است که دهانشان پیوسته باز است

پنج شنبه ۱ آذر ۱۳۹۷


توزیع بنزین استاندارد یورو ۴ و ۵ از بهمن ماه

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۱۰/۲۵

استاندار تهران از توزیع بنزین یورو 4 و 5 در بهمن ماه امسال خبر داد و گفت: استان تهران در مسئله افزایش کیفیت سوخت پیشگام است و پالایشگاه تهران به عنوان نخستین پالایشگاهی است که برای تولید بنزین یورو4 و 5 اقدام کرده است.

مرتضی تمدن در حاشیه برگزاری مراسم تجلیل از صنعتگران سبز که به مناسبت هفته پاک برگزار شد، افزود: این نوع بنزین های استاندارد بتدریج از هفته آینده و بطور فراگیر از ابتدای سال 91 توزیع خواهد شد.

وی تصریح کرد: از مهم ترین اولویت های مسئولان استان تهران، مسئله کاهش آلودگی هواست و یکی از جدی ترین مطالبات مردم تهران نیز همین مسئله است که باید به صورت ویژه به آن بپردازیم.

وی گفت: تاکنون به ازای هر کیلومتر تردد 50 گرم آلودگی هوا داشتیم که با تولید بنزین یورو 4 و 5، این میزان آلودگی به 5/2 گرم می رسد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

تمدن افزود: از دیگر مسایل مهم در کاهش آلودگی هوا، تعویض خودروهای فرسوده است که بسرعت ادامه دارد و با روش جدیدی که اکنون برای تعویض خودروهای فرسوده بکار می رود، به نظر می رسد تا یکی دو سال آینده به یک وضع متعادلی برسیم.

تمدن درباره تولید خودروهای استاندارد در کشور افزود: ما به یک دوره زمانی بلندمدت نیاز داریم که از لحاظ کیفیت به سطح خودروهای استانداردهای روز جهان برسیم اما حرکت برای تولید خودرو استاندارد شروع شده و بزودی مراسم رونمایی بخشی از تولیدات خودروهای استاندارد با حضور مسئولان کشور در تهران خواهیم داشت.

وی گفت: انتظار این است که خودروسازان در تولید خودروهای استاندارد، سرعت بدهند و این مسئله بحقی است که مردم از مجموعه صنعت کشور برای تولید خودروهای استاندارد دارند.

تمدن، از دیگر موارد دخیل در آلودگی هوا در تهران را سوخت های خانگی خواند و گفت: تهران در روزهایی که وضعیت هوا دچار وارونگی می شود، مساوی با روزهایی است که بیشترین آلایندگی را از محل سوخت های خانگی در تهران داریم.

وی تاکید کرد: برای کمتر شدن آلودگی آلاینده های خانگی، لازم است موتورخانه ها تنظیم شود، صرفه جویی در مصرف توسط مردم افزایش یابد و در این زمینه فرهنگ سازی داشته باشیم.

تمدن گفت: به نظر می رسد قول ها و وعده هایی که مدت ها در نشست ها، تحقیقات و آزمایشگاه ها داده می شد، اکنون در حال عملی شدن است.

وی ادامه داد :همچنین با توجهی که به توسعه حمل و نقل عمومی خواهد شد، افق کاهش آلودگی هوای تهران بسیار امیدوار کننده و مثبت است.

استاندار تهران در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت سوخت گفت: در زمان حاضر هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت سوخت ابلاغ نشده است.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگر درباره نقش افزایش جرایم در کاهش تخلفات رانندگی گفت: افزایش جرایم با فرهنگ سازی اگر همراه باشد، خیلی مهمتر است؛ البته امیدواریم به جایی برسیم که هیچ نیاز به سیاست های تنبیهی نداشته باشیم.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 5712
  • بازديد ديروز: 12712
  • بازديد کل: 15618798
  • افراد آنلاين: 20 نفر
  • ورودی گوگل: 0


تبلیغات

  
 

تبلیغات