هیچگاه به قدرت واقعی خود پی نخواهید برد مگر اینکه قوی بودن،تنها گزینه باقی برای شما باشد

یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷


جزئیات غرق شدن کشتی کوشا-۱ در خلیج فارس

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۳۰

رئیس تعمیرات زیر آب شرکت نفت فلات قاره ایران با اعلام این که در جریان غرق شدن کشتی کوشا-1 تعداد 13 نفر مفقودی کشته شده‌اند، چگونگی وقوع این حادثه را تشریح کرد.

ناصر ناصری‌نیا درباره چگونگی وقوع این حادثه گفت: در ساعت 19 پنج شنبه 28 مهر‌ماه یک فروند کشتی عملیاتی به نام کوشا-1 در 11 مایلی عسلویه به دلیل طوفانی بودن دریا غرق ‌شد. متأسفانه سرعت وقوع این حادثه به حدی زیاد بوده که فرصت هرگونه واکنش را از پرسنل کشتی گرفت و در مدت 4 دقیقه کشتی به کلی غرق شد.

وی افزود: مأموریت این کشتی کیسه‌گذاری زیر خطوط لوله تازه تأسیس فاز 12 پارس جنوبی بوده است. ناخدای کشتی سه و نیم ساعت قبل از رسیدن طوفان از وقوع آن خبردار شده بود و به سمت عسلویه حرکت کرد که متأسفانه کشتی گرفتار طوفان شد.

در این میان امواج با ارتفاع 12 فوت به پهلوی کشتی برخورد می‌کردند و باعث جدا شدن و حرکت مخزن اکسیژن به سمت پاشنه کشتی شد. از سوی دیگر مقدار زیادی سیمان در پاشنه کشتی وجود داشته که در مجموع با اضافه شدن مخزن اکسیژن و ورود آب به قسمت موتور، تعادل کشتی به هم خورده و کشتی به صورت عمودی در آب فرو رفت.

وی در ادامه گفت: متأسفانه تمام این اتفاقات در مدت زمان بسیار کوتاهی رخ داده و به همین دلیل پرسنل کشتی غافل‌گیر شدند و 13 نفر از پرسنل کشتی جان خود را از دست دادند.

او خاطرنشان کرد: عملیات امدادرسانی و جست‌وجوی مفقودشدگان حادثه غرق شدن کشتی کوشا-1 توسط تیم‌های امداد و نجات شرکت نفت فلات قاره ایران همچنان ادامه دارد.

ناصری‌نیا گفت: پس از اطلاع از حادثه غرق شدن کشتی کوشا-1 در 11 مایلی عسلویه، عملیات فلات قاره در سکوی رشادت متوقف و دو فروند کشتی از این سکو در فاصله 85 مایلی به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: عملیات جست‌وجو بر محور پیدا کردن 13 نفر مفقود شده این حادثه پی‌ریزی شد و بر این اساس غواصان این شرکت به سراغ اتاق فشار رفته و علائمی را به سمت آن ارسال کردند که متأسفانه هیچ علامتی از سوی 6 نفر افراد داخل اتاق فشار ارسال نشد. همچنین بخش‌های مختلف این کشتی توسط غواصان برای پیدا کردن 7 نفر دیگر مفقود شده در حال جست‌وجو است.

وی افزود: متأسفانه در اتاق فشار از داخل قفل شده و ورود به آن غیر ممکن است و به همین دلیل ابزار برش زیر آب به محل برده شده و عملیات برش آن برای بیرون آوردن اجساد آغاز شده است.

وی با بیان اینکه، عملیات جست‌وجو تا زمانی که افراد مفقود شده پیدا شوند، ادامه خواهد یافت، گفت: شرکت نفت فلات قاره ایران، محوریت عملیات امداد، نجات و جست‌وجو را در این حادثه بر عهده دارد و کارکنان این شرکت تمام تلاش و توان خود را برای امدادرسانی و پیدا شدن آخرین فرد مفقود شده در این حادثه به کار خواهند بست.

به گزارش ایسنا، یک فروند کشتی عملیاتی بعدازظهر روز پنج‌شنبه در آبهای خلیج فارس غرق شد که از میان 73 فردی که در آن حضور داشتند، 60 نفر پیدا شده و 13 نفر که 8 نفر آنها از خدمه خارجی این کشتی هستند، مفقود شده بودند.

اعلام مرگ 13 نفر باقی‌مانده در این حادثه در حالی است که دیروز نیز اخباری مبنی بر کشته شدن این افراد منتشر شده بود، ولی مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پارس به تکذیب آن‌ها پرداخته بود.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 13630
  • بازديد ديروز: 11785
  • بازديد کل: 15813412
  • افراد آنلاين: 20 نفر
  • ورودی گوگل: 2


تبلیغات

  
 

تبلیغات