خدایا! امروز زندگیم را در دستان توانمندت قرار میدهم و به تو توکل میکنم که چراغ هدایتگر راهم باشی

چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷


خنده بیماری های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۸/۰۳

یک روانپزشک گفت: کاهش ضربان قلب و بیماری های قلبی عروقی، تقویت سیستم ایمنی بدن و محافظت انسان از ابتلا به بیماری ها، از فواید خندیدن است.

روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امیررضا چمنی افزود: امروزه هیجان شادی از خوشایندترین و لذت بخش ترین هیجان ها است و علاقه‌مندی بیشتر به کار،‌ شاداب و سرحال بودن،‌ تمایل به برقراری ارتباط با دیگران، مهربان بودن در روابط اجتماعی و اندک بودن نقش ها از تاثیرات و ویژگی های شاداب بودن در زندگی است.
این روانپزشک از خنده با عنوان ویتامین روح یاد کرد و افزود: خندیدن باعث شادی و نشاط در زندگی می‌شود در حالی که اخم و ترش رویی، میکروب روح است و سبب کسالت می‌شود.
چمنی ساده‌ترین و طبیعی‌ترین راه رهایی از تنش های روحی و استرس ها را خندیدن دانست و گفت:‌ معجزه خنده سبب می‌شود انرژی روانی فرد از درون به سطح بیاید و با تظاهر در صورت، شادی جاری شود.
این روانپزشک با اشاره به اینکه خنده بر هر درد بی درمان دوا است، گفت: خندیدن باعث واکنش غیر ارادی و انقباض هماهنگ ناخودآگاه در 15 ماهیچه صورت می‌شود که بر اثر این انقباض، تنفس انسان سریع و ماده‌ای بنام آدرنالین در خون ترشح می‌شود که انسان احساس لذت، ‌شور و شادی می کند.
چمنی، کاهش ضربان قلب، کاهش فشار خون، تنفس عمیق، افزایش اکسیژن رسانی به خون، افزیش طول عمر‌، کاهش بیماری های قلبی عروقی،‌ تقویت سیستم ایمنی و هورمونی بدن و محافظت بدن از بیماری ها را از فواید خندیدن بر شمرد و افزود: بررسی‌های دانشمندان انگلیسی نشان می د‌هد هر یک دقیقه خندیدن از ته دل معادل 45 دقیقه ورزش کردن است.
وی با بیان اینکه خندیدن باعث کاهش بروز بیماری های قلبی عروقی می‌شود توصیه کرد در صورتی که فرد دچار حمله قلبی شده باشد با 30 دقیقه خندیدن در طول روز احتمال بروز حمله دوم به میزان قابل توجهی در وی کاهش می‌یابد.
چمنی با اشاره به اینکه با ترشح اندروفین درحین خندیدن تحمل درد انسان کاهش می‌یابد، گفت: با خندیدن حالت سرخوشی در فرد ایجاد می‌شود که این احساس به عنوان مسکن، دامنه تحمل انسان را افزایش می‌دهد.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 4871
  • بازديد ديروز: 13049
  • بازديد کل: 15605245
  • افراد آنلاين: 29 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات