هیچگاه به قدرت واقعی خود پی نخواهید برد مگر اینکه قوی بودن،تنها گزینه باقی برای شما باشد

یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷


خودروی خورشیدی ایران درمسابقات جهانی استرالیاهجدهم شد

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۸/۰۳

خودروی خورشیدی’ هاوین’ دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در مسابقات جهانی خودروهای خورشیدی استرالیا موفق شد رتبه هجدهم را به خود اختصاص دهد.

در این رقابت ها که به مدت شش روز و به مسافت سه هزار کیلومتر از شمال تا جنوب استرالیا برگزار شد 37 تیم از دانشگاه های مطرح جهان حضور داشتند.
در این رقابت ها تیم هایی از کشورهای هلند، آمریکا، آلمان، ایتالیا، کانادا، استرالیا، تایوان، ژاپن، فیلیپین، هند، کره، مالزی، عربستان سعودی و دو تیم هاوین دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و غزال ایرانی 2 از ایران حضور داشتند.
ششمین دوره مسابقات جهانی خودروهای خورشیدی روز گذشته ( دوشنبه) با معرفی برگزیدگان در استرالیا به کار خود پایان داد.
علی رحمانی سرپرست تیم اعزامی خودروی خورشیدی هاوین- ساخت دانشگاه آزاد اسلامی قزوین- به استرالیا در این خصوص اظهار داشت: در این دوره از مسابقات تیم’ توکا’ی ژاپن از دانشگاه’ توکا’ مقام نخست ، تیم ‘نوان’ از هلند دوم و تیم ‘کوانتم’ از دانشگاه میشیگان آمریکا مقام سوم مسابقات را به دست آوردند.
وی در خصوص رتبه تیم دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در این مسابقات یادآورشد: خودروی هاوین که برای نخستین بار در این دوره از مسابقات حضور داشت توانست مقام 18 را کسب کند.
رحمانی خاطر نشان کرد: مسابقات خودروهای خورشیدی در کشورهای زیادی از جمله آمریکا برگزار می شود ولی معتبرترین آن ها مسابقات استرالیاست.
به گفته وی در این رقابت ها تیم دانشگاه MIT که رتبه نخست را دربین دانشگاه های فنی و مهندسی دنیا دارد در این دوره به مقام 16 و تیم دانشگاه برکلی که دومین دانشگاه فنی مهندسی دنیاست رتبه 20 را کسب کرد.
سرپرست تیم خودروی هاوین در مسابقات استرالیا افزود: در این دوره از مسابقات دانشگاه تهران نیز با خودروی غزال2 برای دومین بار در مسابقات شرکت می کرد که مقام 31 را به دست آورد.
وی ادامه داد: بسیاری از استادان دانشگاه های اروپایی برای آن که بتوانند در سال های بعد در مسابقات استرالیا حضور یابند در برگزاری این مسابقات همکاری می کنند تا تجربیات لازم را کسب کنند.
مسابقات جهانی خودروهای خورشیدی با هدف توسعه تکنولوژی های هماهنگ با محیط زیست هر دو سال یکبار در استرالیا برگزار می شود و در آن خودروها باید مسافتی از شمال تا جنوب این کشور را طی کنند.
تیم هاوین فردا چهارشنبه عازم ایران می شود.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 13630
  • بازديد ديروز: 11785
  • بازديد کل: 15813521
  • افراد آنلاين: 24 نفر
  • ورودی گوگل: 2


تبلیغات

  
 

تبلیغات