مشکل فکرهای بسته این است که دهانشان پیوسته باز است

دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷


دانلود کلیپ مستند اثبات نظریه ی تکامل داروین

نوشته شده توسط salman در تاریخ ۱۳۹۰/۰۵/۱۶

http://dl.bia2mobile.com/clip/900516/nazarie%20darvin.jpg

 

کلیپ مستند اثبات نظریه ی تکامل داروین به زبان فارسی

 

پژوهش‌های داروین به آرامی پیش می‌رفت. در سال ۱۸۴۲ مقاله خلاصه‌ای از نظریه‌اش تألیف کرد و در سال ۱۸۴۴ رساله‌ای ۲۴۰ صفحه‌ای درباره انتخاب طبیعی نوشت. با وجود اصرار دوستان، وی همچنان در انتشار گسترده نظریاتش مردد بود و نتایج تحقیقات خود را فقط با برخی همکاران نزدیکش همچون چارلز لایل و جوزف هوکر در میان می‌گذاشت؛ اما دریافت نامه‌ای در ژوئن ۱۸۵۸ داروین را واداشت تا تردیدهایش را کنار بگذارد. نویسنده نامه زیست‌شناس جوانی بود به نام آلفرد راسل والاس که در بورنئو کار می‌کرد. او نیز درباره فرگشت به همان اندیشه‌های داروین رسیده بود. داروین ظرف دو هفته مقاله‌ای تهیه کرد و همراه با مقاله والاس به انجمن علمی لینیان فرستاد. دوستانش ترتیبی دادند که هر دو مقاله با هم عرضه شود اما همراه با مدارکی که حق تقدم داروین را ثابت کند. داروین که اراده‌اش بر اثر آگاهی از وجود رقابت برانگیخته شده بود پس از ارائه مقاله شروع به نوشتن کتابی کرد با عنوان «پیرامون آغاز گونه‌ها به وسیله انتخاب طبیعی یا بقای نژادهای اصلح در تنازع برای بقا». در این کتاب که بعدها به عنوان «آغاز گونه ها» مشهور شد، وی کوشید نظریه فرگشت به وسیله انتخاب طبیعی را توضیح دهد و مدارک علمی برای آن ارائه کند.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شوید۷ نظر

 • این کلیپ را انسانهای بی دین ساخته اند. وهیچ دلیلی ارائه نمیکنند که انسان از میمون به این صورت درآمده شده باشد وبه اصطلاح تکامل پیدا کرده باشد.
  ثانیا تکامل به این معنی نیست که چیزی به چیز دیگری تبدیل شود . اگر چیزی به چیز دیگری تبدیل شود این را تبادل میگویند.
  ۳ تکامل انسان از نطفه به جنین و …مثل روز روشن است و قرآن نیز این را در سوره مومنون میفرماید.
  ۴خدا پرستان هم قبول دارند که تکامل وجود دارد ولی اولا قبول ندارند که انسان از میمون تکامل پیدا کرده باشد . و ثانیا تکامل را به صورتی داروین میگوید قبول ندارند.

  • نظر شما قابل احترام است . اما من به عنوان یک مسلمان و یک محقق درباره ی نظریه تکامل حرف هایتان را نمی پسندم . دلیلی ندارد بررسی و اثبات نظریه تکامل نشانه ی بی دینی باشد ، زیرا هنوز بشر در اثبات بسیاری از معجزات قران ناتوان مانده . در سوره ی بقره می خوانیم که خداوند می فرماید ما انسان را برگزیدیم . و فرشتگان نیز پاسخ می دهند که آیا می خواهی او نیز در زمین فساد و خون ریزی راه بیاندازد ؟
   از کلمه ی برگزیدیم خداوند و از سخن فرشتگان در می یابیم که انسان هایی قبل از حضرت آدم نیز وجود داشتند . همان طور که علم نیز این را اثبات کرده که انسان های پیشین را به چند گروه تقسیم کرده که جای بحث آن در اینجا نیست .
   پس ممکن است بنا بر این نظریات انسان هایی تکامل یافته از نسل میمون ها وجود داشتند که قبل از حضرت آدم می زیستند .

 • چرا فکر میکنید خداوند عاجز از این است که موجودات را در اثر تکامل بوجود آوردو علت و معلول را بدون حکمت نقض کند یا اینکه فکر میکنید نعوذو بالله علم آن را ندارد؟مخالفت بدون دلیل بسیار ساده است لطفا به جای خدا پرستان صحبت نکنید خدا پرستان قتی با مطلب جدیدی مواجه میشوند در آن بسیار تامل میکنند حد اقل درمورد آفرینش موجودات فکر کنید این نحوه موضع گبری جز روش ابوجهل نیست لا اقل برای مخالفت خود دلیلی می آوردید عباس جان

 • آقای عباس، حتما میدانید علت و معلول چیست؟ سنت خداوند این است که از طریق علل در معلولها دخل و تصرف میکند عزیزم، قانون تکامل افشاگر معزه شگرف خلقت است نه زیرسوال برنده قدرت خدا. روزی بشر فکر میکرد زمین مرکز جهان است وقتی یکی اثبات کرد اینگونه نیست تکفیرش کردند و خواستند دارش بزنند، بشر فکر میکرد قدرت خدا در خلقت زمین و خورشید کوچک ما خلاصه شده، ولی با یافته های جدید هر چه بیشتر به حقارت خود در برابر کائنات و قدرت لایزال الهی پی برده ایم.
  این بنده خدا داروین را که شما مثل اهل کلیسا تکفیر کردید، انسان بسیار مومن و متدین و اهل کلیسا بود. فردای قیامت ممکن است یقه ات را در پیشگاه خدا بگیرد و حلالت نکند به خاطر این تهمت ناروایی که به ایشان زدی.
  در آخر یک سوال: به نظرت خلقت دفعی بیشتر بیانگر درت خداست یا خلقت تدریجی با این همه شگفتی و هیجان و زیبائیش؟

 • بحث مفصلی است.
  اما سخن کوتاه که هیچ عقل سالمی نمی تواند وجود یک اراده و تدبیر بزرگ در پشت پرده شکل گیری حیات تا زمان حال حاضر را رد کند.من این حرف را طبق قانون احتمال می زنم.جای بحث نیست هرکس که خواست می تواند با من از طریق ایمیلم در رتباط باشد.

 • طبق یک آزمایشی بر روی دی ان ای انسان در سال ۲۰۰۵ دریافتند که کروموزون انسان امروزی از جوش خوردن کروموزون شامپانزه به وجود آمد منبعش در ویکیپذیا هست http://fa.wikipedia.org/wiki/شواهد_نیای_مشترک در جواب به اونهایی که میگن ما انسان های امروزی هیچ ربطی به تکامل نداریم

 • به عقیده من تکامل تدریجی عقلانی تر به نظر میرسد و من به نظریه داروین یقین دارم

پاسخ دهیدتبلیغات

آرشیو موضوعات

آمار سایت

 • تعداد مطالب: 3208
 • تعداد نظرات: 2044
 • بازديد امروز: 5761
 • بازديد ديروز: 7360
 • بازديد کل: 14480354
 • افراد آنلاين: 20 نفر
 • ورودی گوگل: 4


تبلیغات

  
 

تبلیغات