هیچگاه به قدرت واقعی خود پی نخواهید برد مگر اینکه قوی بودن،تنها گزینه باقی برای شما باشد

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷


درخواست اوباما برای بازپس گیری هواپیمای جاسوسی

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۹/۲۳

یک کارشناس آمریکایی گفت: درخواست باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا از ایران برای پس فرستادن هواپیمای جاسوسی توقیف شده، اوج بی شرمی و تکبر است که هر انسان منصفی را عصبانی می کند.

‘استفان لندمن’ در مصاحبه اختصاصی ای سیاست های واشنگتن را ‘امپریالیستی و دغل بازانه’ توصیف کرد و افزود: آمریکا به طور غیرقانونی علیه ایران و دیگر کشورها جاسوسی می کند و وقتی که گیر می افتد با کمال پر رویی می گوید هواپیمای جاسویی ما را پس بدهید تا ما بتوانیم همچنان به جاسوسی خود ادامه دهیم.

وی اظهارداشت: ‘تکبر افراطی’ تنها عبارتی است که می تواند عملکرد دولتمردان آمریکا و رهبران کنگره این کشور را توصیف کند.

باراک اوباما به عنوان بلندپایه ترین مقام آمریکا، روز دوشنبه هنگام برگزاری کنفرانس مطبوعاتی با نخست وزیر عراق در واشنگتن، به دو هفته سکوت و تایید ضمنی مقامات این کشور در باره شکار شدن هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین معروف به ‘جانور قندهار’ در ایران، پایان داد و رسما اعلام کرد ‘از مقامات تهران خواسته ایم هواپیما را پس دهند’.

این تحلیلگر و نویسنده آمریکایی گفت: سیاست های آمریکا از هر نظر غیرقانونی، توسعه طلبانه و مخرب است. دولت آمریکا در واقع به دنبال تجاوز و تخریب در سراسر جهان است.

‘آمریکا هیچ کشور مستقلی را تحمل نمی کند و خواهان این است که همه کشورها زیر سلطه واشنگتن باشند و در غیر این صورت تهدیدی علیه امنیت ملی آمریکا تلقی می شوند و با انواع تهمت و افترا، تحریم و محدودیت و حتی مداخله نظامی مواجه خواهند شد.’

آقای لندمن گفت: آمریکا از طریق شورای امنیت سازمان ملل بر این نهاد جهانی سلطه دارد و تلاش می کند سایر کشورها را مرعوب خود بسازد، بنابراین اعتراض به این سازمان هم احتمالا راه به جایی نمی برد و تنها ممکن است از نظر تبلیغاتی اندکی به ضرر آمریکا تمام شود.

وی افزود: دولت آمریکا بطور گسترده از هواپیماهای بدون سرنشین برای جاسوسی و انجام حملات نظامی در کشورهایی مثل افغانستان، پاکستان، یمن و مناطق دیگر استفاده می کند. این هواپیماها از هواپیماهایی نظیر اف 16 ارزان تر هستند و در عین حال چون سرنشین ندارند در صورت هدف قرار گرفتن نیز نظامیان آمریکایی کشته و یا اسیر نمی شوند.

وی اظهارداشت: برنامه بلند مدت واشنگتن این است که با استفاده از فناوری های پیشرفته و از فضا برای حمله به کشورهای دیگر استفاده کند… در واقع کار اصلی دولتمردان آمریکا طراحی جنگ و حمله به کشورهای دیگر است.

‘آمریکا همواره خود را در جنگ می بیند و وقتی هم دشمنی در کار نیست، برای توجیه برنامه های نظامی اش، دشمن فرضی درست می کند.’

این تحلیلگر آمریکایی تاکید کرد: همه جنگ هایی که آمریکا در طول تاریخ به راه انداخته مبتنی بر ادعاهای دروغ بوده است و این وضعیت همچنان ادامه دارد… مردم عادی آمریکا متضرران اصلی این سیاست ها هستند و فقط سرمایه داران و ملاکان از آن سود می برند.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 6019
  • بازديد ديروز: 15220
  • بازديد کل: 15894869
  • افراد آنلاين: 27 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات