برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم،مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم

چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷


درمان لک و پیس به روش تحریک بافتهای پوستی با کاتالیزور

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۰۹

محققان یکی از شرکت‌های دانش بنیان استان گلستان موفق به طراحی و ساخت دستگاه رفع لک و پیس به روش تحریک بافت‌های پوستی با کاتالیزور شدند.

مهندس غلامرضا نوروزی، مدیرعامل شرکت سازنده این دستگاه عنوان کرد: برای رفع لک و پیس‌های پوستی در دنیا روش‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه به وسیله الکترون‌های آند و کاتد، بافت‌های پوستی مورد نظر را تحریک و بازسازی می‌کند.

وی با اشاره به نمونه خارجی (آلمانی) این دستگاه افزود: با استفاده از این دستگاه، داروهای خاصی که تا کنون برای درمان این بیماری و به اشکال دیگر (درمان موضعی یا مصرف داروی مورد نظر) مورد استفاده قرار می‌گرفته است به همراه الکترون‌های آند و کاتد به بافت مورد درمان وارد می‌شود تا ضمن تحریک این بافت‌ها به وسیله الکترون‌های مورد نظر، آن‌ها را بازسازی و درمان کنیم.

نوروزی با بیان این که نمونه اولیه این دستگاه ساخته شده و دارای شماره ثبت اختراع و تاییدیه‌های علمی است، خاطرنشان کرد: دستگاه رفع لک و پیس از طریق متحد کردن بافت‌های پوست کار می‌کند به گونه‌ای که بافت پوست را از طریق ورود الکترون‌های آند و کاتد تحریک و در نتیجه پوست را وادار به رنگ سازی می‌کند. همچنین نتایج آزمایش و تست این دستگاه بر روی حدود 120 بیمار در بیمارستان رسول اکرم (ص) شهرستان کلاله استان گلستان با توجه به شرایط مختلف بیماران، بیش از 30 درصد موفقیت‌آمیز بوده است.

وی گفت: ‌اثرات درمانی این روش به بافت‌های بیمار، سن بیمار، مدت زمان ابتلا به بیماری و …. بستگی دارد و از آنجا که تعداد قابل توجهی از بیماران درمان شده کمتر از 25 سال سن داشته‌اند به این نتیجه رسیدیم که در صورت مراجعه به موقع بیماران و گذشت مدت زمان کمتر از ابتلا به این بیماری، می‌توان نسبت به درمان درصد قابل توجهی از آنها امیدوار بود.

مدیرعامل شرکت سازنده این دستگاه در پایان با بیان این که حدود 80 درصد بیماری لک و پیس از طریق این دستگاه قابل درمان است، ‌گفت: متاسفانه با وجود این که چندین سال از طراحی و ساخت نمونه اولیه و دریافت تاییدیه‌های علمی این دستگاه می‌گذرد، تا کنون برای تولید انبوه دستگاه در کشور از سوی هیچ سازمان و ارگانی حمایت لازم صورت نگرفته که امیدواریم بتوانیم با دریافت حمایت‌ها و تسهیلات لازم این دستگاه را برای تمامی مراکز درمانی کشور تولید کنیم

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 4890
  • بازديد ديروز: 13049
  • بازديد کل: 15605264
  • افراد آنلاين: 25 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات