برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم،مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم

شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷


در ملاء عام؛ ۴ متجاوز حادثه خمینی‌شهر به دار آویخته می‌شوند‌

نوشته شده توسط salman در تاریخ ۱۳۹۰/۰۵/۲۱

خبرگزاری فارس: رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: متهم ردیف اول تا چهارم زنای به عنف و اکراه حادثه خمینی شهر، به اعدام در ملاء عام و در میادین اصلی خمینی‌شهر محکوم شدند.به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، غلامرضا انصاری ‌در جمع خبرنگاران با تشریح جزئیات پرونده حادثه خمینی شهر به بیان احکام صادر شده برای متجاوزان خمینی‌شهر پرداخت.
وی با بیان اینکه دادگاه حکم جان فردی را صادر می‌کند، اضافه کرد: در بررسی پرونده‌ها باید با حساسیت برخورد شود و قوه قضا در این راستا با عدالت، قانون و سرعت رفتار می‌کند.
انصاری به حکم متهمان اشاره و تصریح کرد: این پرونده در شعبه 18 و توسط قاضی اصفهانی مورد برسی قرار گرفت و طی دو روز رای نهایی صادر شد.
وی با تاکید به اینکه متهمان ظرف 20 روز حق اعتراض دارند، افزود: اگر این قانون برای تسریع در اجرای حکم‌ها اجرا نشود، دیوان عالی کشور رای را باطل اعلام می‌کند.
رئیس کل دادگستری استان اصفهان با بیان اینکه برخی پرونده‌هایی که التهابی در اجتماع ایجاد می‌کنند از حساسیت برخوردار هستند، بیان داشت: تشکیلات قضایی نیز در این زمینه کوتاه نیامده و پرونده خمینی شهر نمونه این ادعا را ثابت می‌کند.
وی در ادامه حکم 9 نفر از متجاوزان حادثه خمینی‌شهر را به قرار زیر اعلام کرد: ردیف اول تا هشتم اتهام:
یک: آدم‌ربایی شش نفر خانم با وسیله نقلیه
دو: حبس غیرقانونی نسبت به هشت آقا
سه: ضرب و جرح عمدی نسبت به همه شکات
چهار: سرقت مقرون به آزار
پنج: زنای به عنف به اکراه که هشت نفر به آن متهم شده بودند و در خصوص ایراد ضرب و جرح عمدی و سرقت مقرون به آزار نظر به درخواست وکلای شکات ترک تعقیب صادر شد.
در خصوص متهمین ردیف اول تا ششم نسبت به اتهام حبس غیرقانونی هر کدام به سه سال حبس متهم شدند.
در خصوص اتهام مقرون به آزار متهم ردیف اول تا ششم به 10 سال حبس و 74 ضربه شلاق تعزیری محکوم شدند و نیز در اتهام مشارکت در آدم‌ربایی با وسیله نقلیه به 15 سال حبس تعزیری محکوم شدند که جمعاً به 28 سال حبس و 74 ضربه شلاق تعزیری محکوم میشوند.
متهم ردیف هفتم به علت اینکه مداخله و مباشرت وی در خصوص جرم ضعیف‌تر بوده و با استناد زیر ماده 42 مجازات اسلامی در مورد حبس غیرقانونی به یک سال حبس تعزیری و سرقت مقرون به آزار به سه سال حبس محکوم و 50 ضربه شلاق تعزیری و نیز مشارکت آدم‌ربایی با وسیله نقلیه به پنج سال حبس محکوم شد که جمعاً به 9 سال و 50 ضربه شلاق تعزیری محکوم میشود.
در مورد زنای به عنف و اکراه متهمان ردیف اول تا چهارم، محکوم به اعدام به صورت دار آویخت در ملاء عام و در میادین اصلی خمینی‌شهر محکوم شدند.
انصاری در خصوص اتهام متهمان ردیف پنجم و ششم تصریح کرد: پرونده این متهمان دایر بر زنای به عنف و اکراه نظر به نیاز به تحقیقات بیشتر و مواجه آنها با متهم دستگیر شده اخیر و سایر متهمان فراری مفتوح است که البته احتمال اعدام نیز هست اما با توجه به نیاز به تحقیقات بیشتر دادگاه در این جلسه تصمیم‌گیری نکرده است.
متهم ردیف هفتم دایر به زنای به عنف و اکراه و همچنین متهم ردیف نهم (باغبان) دایر در معاونت در آدم‌ربایی و زنای به عنف و اکراه به لحاظ فقد دلیل کافی رای بر برائت آنها صادر شد.
متهم ردیف هشتم تمام اتهامات مندرج در کیفرخواست و اتهام زنای به عنف و اکراه با توجه به امکان متهم و اینکه هیچ یک از شکات و متهمان دیگر حضور وی را در باغ اول و دوم تایید نکردند و نیز توسط شکات مورد شناسایی قرار نگرفته است، لذا به لحاظ فقد دلیل کافی رای بر برائت وی در نظر گرفته شده است.
مدیرکل دادگستری استان اصفهان نتیجه رای دادگاه خمینی شهر برای 9 نفر را اعلام کرد و گفت: متهم ردیف دهم به تازگی دستگیر شده که محاکمه آن با متهمان ردیف پنج و شش و نیز سایر کسانی که دستگیر نشده‌اند در آینده بررسی می‌شود.
انصاری همچنین متهمان ردیف اول تا چهارم و نیز ششم تا هشتم را مجرد و دارای سوابق کیفری دانست و افزود: متهم ردیف پنجم، هفتم و نیز نهم که باغبان دخیل در آن بوده است، متأهل بوده‌اند.

*‌ جدیدترین جزئیات حادثه خمینی‌شهر از زبان رئیس کل دادگستری استان اصفهان
وی در ادامه به تشریح جزئیات حادثه خمینی شهر از ابتدا پرداخت و اظهار داشت: در این حادثه که سلب امنیت عمومی شد، هشت نفر مرد و شش نفر زن حضور داشتند که دو خانواده زن و شوهری، دو خواهر و برادر و تعدادی از دوستان و یک نفر از اقلیت مذهبی بودند که در تاریخ سوم خرداد سال‌ جاری مصادف با روز زن در باغی اطراف شهرستان خمینی‌شهر که متعلق به دوستان یکی از شکات بود، از ساعت 19 جمع و تا حدود 23 حضور داشتند.
هنگامی که این افراد مشغول شام خوردن می‌شوند، متهمان که 12 تا 13 نفر بودند با سر و صورت پوشیده و قمه، چوب و چاقو از دو طرف وارد باغ می‌شوند و با شکستن لامپ‌ها، ضرب و جرح و ارعاب و نیز گرفتن گوشی همراه شکات و سرقت اموال آنها را به اتاق برده و محبوس می‌کنند.
سپس زنان را سوار بر اتومبیل سمندی که از قبل آماده کرده بودند می‌کنند و با موتورسیکلت به دنبال اتومبیل آن را اسکورت و زنان را به باغ دیگری در چند کیلومتری باغ اول منتقل می‌کنند.
در آنجا چند نفر متهم دیگر به آنها اضافه می‌شوند و به شکات مونث تجاوز به عنف و اکراه می‌کنند و پس از حدود یک ساعت آنها را رها و به طرف جاده راهنمایی می‌کنند.
مردان حبس شده در را باز و با گوشی تلفن همراه مخفی شده و به جا مانده به پلیس 110 خبر می‌دهند، ماموران وارد محل می‌شوند و زنان را با وضعیت آشفته پیدا کرده و نیز وارد باغی که تجاوز صورت گرفته شده که متهمان متواری شده بودند.
ماموران با گشت در باغ برخی از آثار به جا مانده را کشف می‌کنند و در همان لحظات اولیه شناسایی متهمان آغاز و با سرنخ‌های باغ کناری که از باغ اول پیدا می‌شود باغبان باغ مفتوح دستگیر شده و پس از تحقیق سایر متهمان در اصفهان و نیز در شهرهای مختلف دستگیر می‌شوند.
یکی از متهمان با چند نفر دیگر هنگام ورود شکات به باغ اول در باغ کناری بوده که از بدو ورود شکات به باغ از روی دیوار کناری با سرک کشیدن شکات را زیر نظر داشتند که توسط یکی از متهمان که سابقه‌دار و دارای محکومیت و جزء ردیف اول هم هست وضعیت باغ مهمانی گفته می‌شود و اعلام می‌کند، اگر شکات تا آخر شب بودند حمله می‌کنیم.
سپس یکی از متهمان به منزل خود رفته و با تعدادی از دوستان خود که حدود 9 نفر بودند مشغول شرب خمر می‌شوند، آن متهم اطلاع‌دهنده که در باغ مانده و نرفته بوده است، خبر می‌دهد که مهمانی طول کشیده است که متهمان با سر و صورت پوشیده به محل شکات حمله‌ور می‌شوند.
تعداد متهمان از نظر پرونده 15 نفر هستند که 9 نفر دیروز محاکمه و یک نفر به دلیل اینکه به تازگی دستگیر شده و پرونده وی مفتوح و نیز پنج نفر هم متواری هستند که جمعاً 10 نفر دستگیر و پنج نفر متواری هستند که احتمال اینکه در بازجویی افراد جدیدی را معرفی کنند، هست.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3208
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 2798
  • بازديد ديروز: 7272
  • بازديد کل: 14513618
  • افراد آنلاين: 20 نفر
  • ورودی گوگل: 0


تبلیغات

  
 

تبلیغات