هیچگاه به قدرت واقعی خود پی نخواهید برد مگر اینکه قوی بودن،تنها گزینه باقی برای شما باشد

چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷


روایت عجیب و تلخ یکی از بازماندگان سانحه دریایی بندرعباس

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۱۱/۰۳
بهادری عنوان کرد: پس از این شناور ناجی اقدام به ترک قایق ما کرد که ما فکر کردیم می‌خواهد نیروی کمکی اضافی بیاورد. وی ابراز داشت: در این حال مسافران فریاد زدند که قایق را آب گرفته، بعد ناخدا نیز فریاد زد که شناور ناجی برگردد که شناور ناجی دوباره به سراغ ما آمد، اما نزدیک نشد و طناب انداخت.

اظهارات تاج‌اعظم بهادری یکی از پنج سرنشین نجات یافته سانحه دریایی روز شنبه در آب‌های بندرعباس، در نوع خود حاوی نکاتی قابل تامل است که به نوعی تفاوت‌های فاحشی با بیانات دیگر در ارتباط با علل غرق شناور مذکور و مرگ 16 نفر دارد که طی ساعت‌های گذشته تاکنون از طرف مراجع مربوطه عنوان شده است.

تاج‌اعظم بهادری بانوی 65 ساله‌ای است که به نحوی با کمک تیم‌ ناجی حاضر در محل سانحه و قبل از بحرانی شدن وضعیت شناور از مهلکه نجات داده شده است.

گفته‌های وی در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس در نوع خود قابل توجه و تامل است.
وی با بیان اینکه از مشهد و در قالب یک تور گردشگری به آب‌های هرمزگان و جزیره هرمزگان آمده است،‌ گفت: حدود ساعت 16 روز شنبه از هرمز سوار اتوبوس دریایی شدیم و پس از حدود نیم و یا ربع ساعت کمتر و یا بیشتر ناخدا گفت که بنزین تمام کرده و دستپاچه شد و نمی‌دانست که باید به کجا زنگ بزند.

بهادری با بیان اینکه افراد گروه اغلب تحصیلکرده بودند از ناخدا خواستند تا با گارد ساحلی (نیروهای امدادی) تماس بگیرد و موضوع را اطلاع دهد.

وی ادامه داد: ناخدا به نیروهای ناجی و گارد ساحلی زنگ زد و تا نیروهای امدادی رسیدند زمان زیادی طول کشید.

بهادری افزود: زمانی که شناور ناجی به قایق ما رسید قایق سالم و استوار بود، اما احساس می‌شد که این گارد کارآزموده نبود و یا نیروهای آن کارشان را درست بلد نبودند،‌ نتوانستند طوری در کنار ما پهلو بگیرند که ما بتوانیم سوار شناور ناجی شویم.

بهادری عنوان کرد: پس از این شناور ناجی اقدام به ترک قایق ما کرد که ما فکر کردیم می‌خواهد نیروی کمکی اضافی بیاورد.

وی ابراز داشت: در این حال مسافران فریاد زدند که قایق را آب گرفته، بعد ناخدا نیز فریاد زد که شناور ناجی برگردد که شناور ناجی دوباره به سراغ ما آمد، اما نزدیک نشد و طناب انداخت.

بهادری با بیان اینکه در این لحظات حال سرنشینان بد شده بود، گفت: از من خواسته شد تا در آب بپرم و طناب را بگیرم که بنده دقایقی طولانی در حالی که در آب بودم طناب را چسبیده بودم.

این نجات یافته ادامه داد: سپس برای من حلقه نجات انداختند در این حال یک قایق بادی در کنار من آمد و از من خواسته شد تا خود را به این قایق برسانم.

بهادری گفت: شناور ناجی هر چه خواست در کنار ما قرار بگیرد نتوانست و چند بار با شناور برخورد کرد، در این حال مسافران فریاد زدند که قایق در حال پر شدن از آب است.

وی با بیان اینکه در موقع سوار شدن در اسکله جزیره هرمز،‌ گردشگران زیادی در آن محل وجود داشتند و منتظر شناور بودند، ادامه داد: زمانی که گارد ساحلی (شناور ناجی) به ما رسید هوا آفتابی بود و ببینید که زمانی که من را از آب بیرون کشیدند کی بود، این همه زمان کلنجار رفتند تا توانستند من را از آب بیرون بکشند.

لازم به ذکر است مرکز تجسس و نجات اداره‌ کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ساعاتی پس از وقوع این حادثه،‌ علت بروز آن را عدم توجه ناخدای اتوبوس دریایی به هشدارها و همچنین اصرار مسافران برای جدا شدن این شناور از اسکله هرمز در شرایط نامساعد دریا، ذکر کرده است.

این در حالی است که هر چهار بازمانده این حادثه طی شب گذشته در حضور استاندار هرمزگان، مسئولان شورای تامین و خبرنگاران بارها گفته‌ای که مبنی بر اصرار آنها برای جدا شدن قایق از اسکله هرمز باشد را تکذیب و رد کردند.

عصر روز شنبه در پی بروز سانحه‌ای دریایی تعداد 16 نفر از 22 سرنشین یک شناور اتوبوس دریایی که در بین بندرعباس و جزیره هرمز غرق شد،‌ جان خود را از دست دادند.

ناخدای شناور مذکور از نخستین نفراتی است که در این سانحه نجات داده شده است.
سرنوشت یک نفر کماکان نامعلوم است.

روزانه حدود 400 نفر از مسیر دریایی بندرعباس به هرمز برای تردد استفاده می‌کنند.

jfdghjhthit45
Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدامکان ارسال دیدگاه برای این نوشته وجود ندارد.تبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 8998
  • بازديد ديروز: 10668
  • بازديد کل: 15193346
  • افراد آنلاين: 26 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات