خدایا! امروز زندگیم را در دستان توانمندت قرار میدهم و به تو توکل میکنم که چراغ هدایتگر راهم باشی

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷


روایتی جدید از کشته شدن دیکتاتور

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۳۰

اعلام اینکه جسد معمر قذافی کالبد شکافی نمی شود و تشریح زوایای دیگری از مرگ وی در یک نوار ویدئویی از آخرین تحولات لیبی یک روز پس از سقوط نهایی رژیم دیکتاتوری 42 ساله قذافی است.

به نقل از پایگاه الیوم السابع، “فتحی بشاقه” یکی از اعضای شورای انتقالی لیبی در مصراته گفت: جسد معمر قذافی کالبد شکافی نخواهد شد.

وی افزود: نه حالا و نه هیچ زمان دیگر کسی جسد قذافی(هم اکنون در سردخانه ای در مصراته در معرض دید عموم گذاشته شده است) را کالبد شکافی نخواهد کرد.

از سوی دیگر یکی از انقلابیون لیبی در نوار ویدئویی که دیروز جمعه پخش شد گفت که وی معمر قذافی را اسیر و سپس کشته است.

در این نوار ویدئویی تصویر مردانی که لباس نظامی بر تن دارند وجود دارد که “سند الصادق العریبی” تبریک می گویند.العریبی متولد سال 1989 جمعی لشگر بنغازی است.

در این تصاویر انگشتری از طلا و جلیقه آغشته به خون متعلق به معمر قذافی به نمایش درآمده و العربیی تاکید دارد که وی آنها را از تن قذافی درآورده است. بر روی انگشتر نام “صفیه ورکش” و تاریخ ازدواج آنها در دهم سپتامبر 1970 حک شده است.

العربیی درباره کشتن قذافی گفت: دو گلوله به سوی وی شلیک کردم یکی در زیر بغلش و دومی در سرش. اما وی فورا نمرده بلکه نیم ساعت بعد درگذشت.

از سوی دیگر رسانه ها گواهی فوت قذافی را منتشر کردند در این گواهی آمده است: قذافی با گلوله ای که به ناحیه سمت چپ سرش و سینه اش شلیک شده کشته شده است. پس از معاینه جسد آثار عمل جراحی در سمت راست و چپ شکم وی دیده شد و پس از اینکه “مجدی حسن” پزشک آن را معاینه کرد مشخص شد که آثار عمل جراحی قدیمی است.

این در حالی است که “محمود جبریل” رئیس دفتر اجرایی شورای انتقالی لیبی گفت: اولویت کنونی جمع آوری همه سلاحها از خیابانها و بازگشت ثبات به لیبی است.

وی افزود: اولین انتخابات باید ظرف هشت ماه از زمان تاسیس مجلس ملی لیبی برگزار شود که این مجلس شبیه پارلمان است و وظیفه آن تدوین قانون اساسی و برگزاری همه پرسی درباره آن است.

از سوی دیگر برخی رسانه های نیجریه ای در واکنش به کشته شدن معمر قذافی وی را عامل نابسامانی و تغذیه تروریستها در این کشور دانستند.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 6283
  • بازديد ديروز: 15220
  • بازديد کل: 15895133
  • افراد آنلاين: 22 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات