خدایا! امروز زندگیم را در دستان توانمندت قرار میدهم و به تو توکل میکنم که چراغ هدایتگر راهم باشی

چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷


روزانه ۲۵ نفر به علت آلودگی هوا در تهران می میرند

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۱۱

امروزه آلودگی هوا در تهران به یک بحران ملی تبدیل شده و روزانه حدود 25 نفر به علت آلودگی هوا در تهران می میرند،بر همین اساس اولین کنفرانس ملی انرژی، فناوری های خودرو و توسعه پایدار با رویکرد توسعه فناوری خودروهای هیبریدی و الکتریکی به منظور کاهش آلودگی هوا و ذخیره انرژی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

سامان موحدی ‌قائم مقام دبیر اجرایی اولین کنفرانس ملی انرژی، فناوری های خودرو و توسعه پایدار در نشست خبری این مراسم گفت: یکی از مهمترین اهداف برگزاری این کنفرانس هم اندیشی و تبادل اطلاعات در زمینه انرژی و پروژه های مختلف هیبریدی بوده و امیدواریم این کنفرانس بتواند سبب تسریع اجرای طرح ملی خودروهای هیبریدی از سازمان گسترش صنایع شود.

وی افزود: مدل سازی و شبیه سازی خودروهای هیبریدی الکتریکی، طراحی خودروی هیبریدی و الکتریکی، توسعه استانداردهای فنی، ‌روش هیبریداسیون خودرو و فناوری های نوین در خودروی هیبریدی و الکترونیکی از اهداف الزامات وسایل فنی در این کنفرانس است.

موحدی تصریح کرد: رویکرد دیگر این کنفرانس سیاست های ملی توسعه فناوری است که شامل مباحث هیبرید و تحولات جهانی قیمت نفت، توسعه فناوری و اصلاح قیمت حامل های انرژی، ‌زیر ساخت های قانونی،‌ مکانیزم های توسعه بازار فناوری و نقش خودروهای هیبریدی در حمل و نقل پایدار شهری است.

وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد بستر مناسب برای هم اندیشی مسئولان و متخصصان در این حوزه، شبکه فناوری هیبرید ایران (HYBNET) در این زمینه راه اندازی شده است.

*کشورهای پیشرفته قصد توسعه ناوگان خودروهای هیبریدی خود را دارند

در ادامه نگارستانی، عضو کمیته فنی کنفرانس انرژی، فناوری های خودرو و توسعه پایدار گفت: امروزه آلودگی هوا به یک بحران ملی تبدیل شده و روزانه حدود 25 مرگ به علت آلودگی هوا اتفاق می افتد.

وی با اشاره به اینکه 5/3 میلیون خودرو در ناوگان حمل و نقل شهر تهران وجود دارد، ادامه داد: سیاست های اتخاذ شده در این زمینه مانند توسعه ناوگان حمل و نقل شهری BRT و مترو، افزایش سهم پیاده روی و دوچرخه سواری و کاهش عوارض دی اکسیدکربن برای کاهش آلودگی هوای تهران مؤثر نبوده است.

نگارستانی اظهار داشت: در حال حاضر مناسب ترین راهکار برای کاهش آلودگی  هوا و ذخیره انرژی، استفاده از وسایل نقلیه هیبریدی و الکترونیکی به نظر می رسد و بسیاری از کشورها مانند فرانسه، اتریش، استرالیا و کانادا قصد توسعه خودروهای الکتریکی خود را دارند.

گفتنی است؛ اولین کنفرانس ملی انرژی، فناوری های خودرو، توسعه پایدار با رویکرد توسعه فناوری خودروی هیبریدی و الکتریکی در اول و دوم آبان سال جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 2992
  • بازديد ديروز: 10996
  • بازديد کل: 14702995
  • افراد آنلاين: 16 نفر
  • ورودی گوگل: 0


تبلیغات

  
 

تبلیغات