هیچگاه به قدرت واقعی خود پی نخواهید برد مگر اینکه قوی بودن،تنها گزینه باقی برای شما باشد

شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷


روزانه ۲۵ نفر به علت آلودگی هوا در تهران می میرند

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۱۱

امروزه آلودگی هوا در تهران به یک بحران ملی تبدیل شده و روزانه حدود 25 نفر به علت آلودگی هوا در تهران می میرند،بر همین اساس اولین کنفرانس ملی انرژی، فناوری های خودرو و توسعه پایدار با رویکرد توسعه فناوری خودروهای هیبریدی و الکتریکی به منظور کاهش آلودگی هوا و ذخیره انرژی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

سامان موحدی ‌قائم مقام دبیر اجرایی اولین کنفرانس ملی انرژی، فناوری های خودرو و توسعه پایدار در نشست خبری این مراسم گفت: یکی از مهمترین اهداف برگزاری این کنفرانس هم اندیشی و تبادل اطلاعات در زمینه انرژی و پروژه های مختلف هیبریدی بوده و امیدواریم این کنفرانس بتواند سبب تسریع اجرای طرح ملی خودروهای هیبریدی از سازمان گسترش صنایع شود.

وی افزود: مدل سازی و شبیه سازی خودروهای هیبریدی الکتریکی، طراحی خودروی هیبریدی و الکتریکی، توسعه استانداردهای فنی، ‌روش هیبریداسیون خودرو و فناوری های نوین در خودروی هیبریدی و الکترونیکی از اهداف الزامات وسایل فنی در این کنفرانس است.

موحدی تصریح کرد: رویکرد دیگر این کنفرانس سیاست های ملی توسعه فناوری است که شامل مباحث هیبرید و تحولات جهانی قیمت نفت، توسعه فناوری و اصلاح قیمت حامل های انرژی، ‌زیر ساخت های قانونی،‌ مکانیزم های توسعه بازار فناوری و نقش خودروهای هیبریدی در حمل و نقل پایدار شهری است.

وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد بستر مناسب برای هم اندیشی مسئولان و متخصصان در این حوزه، شبکه فناوری هیبرید ایران (HYBNET) در این زمینه راه اندازی شده است.

*کشورهای پیشرفته قصد توسعه ناوگان خودروهای هیبریدی خود را دارند

در ادامه نگارستانی، عضو کمیته فنی کنفرانس انرژی، فناوری های خودرو و توسعه پایدار گفت: امروزه آلودگی هوا به یک بحران ملی تبدیل شده و روزانه حدود 25 مرگ به علت آلودگی هوا اتفاق می افتد.

وی با اشاره به اینکه 5/3 میلیون خودرو در ناوگان حمل و نقل شهر تهران وجود دارد، ادامه داد: سیاست های اتخاذ شده در این زمینه مانند توسعه ناوگان حمل و نقل شهری BRT و مترو، افزایش سهم پیاده روی و دوچرخه سواری و کاهش عوارض دی اکسیدکربن برای کاهش آلودگی هوای تهران مؤثر نبوده است.

نگارستانی اظهار داشت: در حال حاضر مناسب ترین راهکار برای کاهش آلودگی  هوا و ذخیره انرژی، استفاده از وسایل نقلیه هیبریدی و الکترونیکی به نظر می رسد و بسیاری از کشورها مانند فرانسه، اتریش، استرالیا و کانادا قصد توسعه خودروهای الکتریکی خود را دارند.

گفتنی است؛ اولین کنفرانس ملی انرژی، فناوری های خودرو، توسعه پایدار با رویکرد توسعه فناوری خودروی هیبریدی و الکتریکی در اول و دوم آبان سال جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 4430
  • بازديد ديروز: 8919
  • بازديد کل: 15860583
  • افراد آنلاين: 23 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات