برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم،مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم

شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷


ساخت دستگاه تغییر ماهیت رنگ سنگ

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۱۰/۱۰


مسوول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی گفت: مخترع بسیجی اولین دستگاه تغییر ماهیت رنگ سنگ های مختلف را ساخت.

‘یحیی سالاری افزود: ‘محمد حسینی’ سازنده دستگاهی است که با کمک گرما و فشار، تغییر ماهیت رنگ سنگ های ساختمانی و تزیینی را ممکن کرده است.

وی اظهارکرد: با توجه به محدودیت برخی از سنگ های مزبور و قیمت زیاد آنها، با کمک این دانش و تغییر رنگ سنگ، دستیابی به رنگ دلخواه و همچنین صرفه جویی ارزی در ایران میسر شده است.

مسوول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی از احتراع ‘نازل هوشمند سوخت’ نیز خبر داد و گفت: این نازل ایده ای کارآمدتر از کارت هوشمند سوخت است.

سالاری افزود: دراین ایده مشخصات هر خودرو و مالک آن به صورت بارکد به درب باک خودرو نصب می شود و زمانی که نازل بنزین (سوخت) به این باک نزدیک شود آن را اسکن نموده و بررسی می کند و درصورت همخوانی اطلاعات کارت سوخت و اطلاعات نصب شده روی در باک خودرو، شروع به تحویل سوخت می کند.

وی گفت: بسیجیان در محورهای علمی و پژوهشی نیز پیشتاز بوده و در برآوردن انتظارات نظام نقش آفرینی می کنند.

وی اظهارکرد: سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی در راستای شکوفایی هرچه بیشتر استعدادهای بسیجیان در عرصه دانش و فناوری، فراخوان و جمع آوری ایده ها، طرح ها و اختراعات را به منظور شناسایی، کشف، سازماندهی، حفظ، انسجام و حمایت از نوآوران و مبتکران بسیجی، در دستور کار خویش قرار داده است.

او گفت: از زمان آغاز بکار این سازمان تاکنون 352 پرونده برای مخترعین تشکیل شده که تاکنون 12 طرح به مرحله تجاری سازی رسیده است.

سالاری افزود: در جهت پیشبرد اهداف مخترعین بیش از دو میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض، قرض الحسنه و تسهیلات ارزان قیمت به آنها پرداخت شده است.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 5948
  • بازديد ديروز: 9363
  • بازديد کل: 15221649
  • افراد آنلاين: 22 نفر
  • ورودی گوگل: 0


تبلیغات

  
 

تبلیغات