خدایا! امروز زندگیم را در دستان توانمندت قرار میدهم و به تو توکل میکنم که چراغ هدایتگر راهم باشی

جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷


ساخت سفینه حامل موجود زنده تا پنج سال آینده در کشور

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۱۰/۲۸

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: طراحی و ساخت سفینه حامل موجود زنده از جمله 37 پروژه ملی است که با تایید شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) قرار است تا 5 سال آینده اجرایی شود.

دکتر ‘محمد مهدی نژاد نوری’ افزود: ایران با توجه به اهداف فضایی خود برای حضور در فضا به شکل های مختلف از جمله اعزام انسان به فضا فعالیت هایی را از قبل شروع کرده است که با تایید پروژه طراحی و ساخت سفینه حامل موجود زنده این فعالیت ها شتاب می گیرد .

وی خاطر نشان کرد: بر اساس مذاکرات انجام شده در شورای عتف از این 37 پروژه ملی ، دو پروژه به علوم انسانی اختصاص دارد.

مهدی نژاد نوری گفت : تولید سلول خورشیدی، ایجاد و پیاده سازی سیستم حمل و نقل سیستم سریع‌السیر ریلی، طراحی و اجرای طرح میکروآلگ و تولید بیودیزل و مواد دیگر اسامی برخی از پروژه های ملی هستند که در شورای عالی عتف تصویب شده اند .

وی ادامه داد: همچنین طرح جامع تولید واکسن‌های دام، طیور و آبزیان، توسعه فناوری‌های کلیدی هواپیمای 100 تا 150 نفره، طراحی پلتفورم (کفی) ملی برای خودروی سواری کلاس ب، ساخت دیکلوترون کوچک، طرح جامع تولید واکسن‌های انسانی، شبکه ملی اطلاعات، راه اندازی مرکز ملی دفاع سایبری و سامانه‌های زیرساختی فضای سایبری، بومی سازی و توسعه فناوری‌های حوزه زیرسطحی و توسعه دانش فنی طراحی ساخت توربین گاز 25 مگاوات نیز از دیگر طرح های مورد تصویب این شورا است .

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: بر اساس مصوبات جلسه شورا، بازیافت پساب‌های شهری، صنعتی و کشاورزی، شبکه هوشمند برق ایران، دانش و فناوری استفاده از آب دریا و شور برای استفاده در بخش کشاورزی و شرب، تولید سامانه‌های نرم افزاری پایه امنیتی، بررسی اثرات تغییر اقلیم و مدیریت خشکی، توسعه دانش فنی فرآیند تبدیل هیدروژنی نفت خام، مدیریت ذخایر ژنتیکی گیاهی، دامی و آبزیان، طراحی و ساخت پروتز عصبی حرکتی زیرجلدی برای بازیابی حرکت در افراد دچار ضایعه نخاعی، طرح ذخیره سازی زیرزمینی نفت و گاز، ایجاد دانش فنی و ساخت راکتورهای هسته‌ای با قدرت کم، طراحی و ساخت لیزر الکترون آزاد، کسب دانش فنی تولید بیوهیدروژن از جلبک میکروسکوپی، طراحی و ساخت بیولامپ با استفاده از جلبک نیز باید اجرایی شوند.

مهدی نژاد نوری افزود: شورای عالی عتف همچنین در حوزه علوم انسانی نیز پروژه هایی را تصویب کرده است که این پروژه ها شامل طرح جامع سیاست خارجی برای دستیابی به اهداف سند چشم انداز و طرح جامع مطالعات امنیت اجتماعی است .

وی خاطر نشان کرد: قرار است این 37 پروژه تا پنج سال آینده اجرایی شوند.

jfdghjhthit45
Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدامکان ارسال دیدگاه برای این نوشته وجود ندارد.تبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 9596
  • بازديد ديروز: 10632
  • بازديد کل: 15538087
  • افراد آنلاين: 27 نفر
  • ورودی گوگل: 0


تبلیغات

  
 

تبلیغات