خدایا! امروز زندگیم را در دستان توانمندت قرار میدهم و به تو توکل میکنم که چراغ هدایتگر راهم باشی

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷


ساخت هواپیماهایی با قدرت انتقال شناور مسافران

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۸/۰۴

گزارش اخیر یک مؤسسه مهندسی انگلیسی نشان داده که تا پایان قرن حاضر، هواپیماهای مسافربری به پرواز درمی‌آیند که قادرند مسافران را در مقصد آنها، از هواپیما به صورت شناور به پایین بفرستند.

 این گزارش که توسط مؤسسه مهندسان مکانیک (IME) طراحی شده، از سیستمی موسوم به «نوعی کشتی نوح سلطنتی برای آسمانها» سخن گفته که انگلیس را در خط اول ابتکارات هوا و فضای آینده قرار خواهد داد.

این گزارش که به سالهای 2075 و پس از آن پرداخته، از پیشرفتهایی سخن گفته که ممکن است در صنعت طراحی هواپیماها ایجاد شود. از آن جمله می‌توان به هواپیماهای جت سریع با سرعت بالای 6400 کیلومتر در ساعت یا پنج برابر سرعت صوت و همچنین هواپیماهای تجاری با طراحی V شکل برای ذخیره انرژی با استفاده از جریان باد ایجاد شده در جلوی هواپیما اشاره کرد.

هواپیماهای جت سریع از نوعی موتور جت برخوردارند که به آنها اجازه می‌دهد سوخت را بطور کامل مصرف و هوای وارده را کندتر کرده تا سرعت و رانش تولید کند.

سریعترین هواپیمای جت یک جت سریع ساخت ناسا است که سرعت آن به 9.8 ماخ می‌رسد.

این گزارش همچنین به بررسی راههایی برای ساخت سیستمی پرداخته که در آن یک هواپیمای بزرگ، واحدهای فردی را حمل کرده و مسافران را در مقصد آنها از هواپیما به صورت شناور به پایین می‌فرستد.

از دیگر ایده‌های این گزارش می‌توان به طراحی بال پرنده اشاره کرد که در آن بدنه اصلی هواپیما، بالها و موتور با هم ترکیب شده و یک ایستگاه سوخت پرنده را خواهند ساخت تا هواپیماهای آینده نیازی به پرواز با تانکر سوخت پر نداشته باشند.

به گفته استفان تتلو، مدیر اجرایی موسسه مهندسان مکانیک، حتی در 20 سال آینده نیز 25 هزار هواپیمای جدید وارد صنعت هوا و فضا خواهند شد که از ارزشی بالای دو میلیارد پوند برخوردارند.

وی اظهار کرد: پتانسیل بزرگی برای فناوری‌های جدید هوا و فضای انگلیس وجود داشته؛ اما برای رقابت با ملتهای نوظهور باید یک دید استراتژیک برای هوا و فضای کشور داشته، یک نهاد تحقیقاتی جدید فضایی ایجاد کرده و بودجه تحقیقات و توسعه را به سطوح قبل از رکود اقتصادی افزایش دهیم.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 6198
  • بازديد ديروز: 15220
  • بازديد کل: 15895048
  • افراد آنلاين: 17 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات