هیچگاه به قدرت واقعی خود پی نخواهید برد مگر اینکه قوی بودن،تنها گزینه باقی برای شما باشد

یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷


سبزیجات را با چهار مرحله شستشو بخورید

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۲۱

وزیر بهداشت تاکید کرد:
همچنان سبزیجات را با چهار مرحله شستشو بخورید
در برخی از قرص‌های لاغری و مکمل‌های جنسی مواد مضر و سرطان‌زا وجود دارد

وزیر بهداشت با اعلام اینکه دو هفته است مورد جدیدی از وبا در کشور گزارش نشده است، گفت: مردم می‌توانند با رعایت همان چهارمرحله‌ای که برای ضدعفونی کردن توصیه شده است سبزی‌جات را مصرف کنند و در اینصورت خطری آنها را تهدید نمی‌کند.

دکتر مرضیه وحید دستجردی در حاشیه همایش برند برتر کیفیت برتر در جمع خبرنگاران در خصوص نظارت وزارت بهداشت بر سبزیجات و میوه‌ها، گفت: در این خصوص باید کار بین‌بخشی و اساسی توسط وزارت جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت و نهادهای مرتبط دیگر انجام شود. با توجه به پایش‌هایی که انجام داده‌ایم بخش مهمی از نظارت‌ها را بر عهده داریم و در خصوص نظارت بر محصولات کشاورزی نیز همین‌گونه است.

وی با اعلام اینکه دو هفته است مورد جدیدی از وبا در کشور گزارش نشده است، گفت: اما باز هم با ورود افراد غیرقانونی از پاکستان به علت وقوع سیل در کشورشان وجود دارد.

وزیر بهداشت ادامه داد: مردم ما می‌توانند از این پس سبزیجات را هم مصرف کنند، البته با رعایت همان چهارمرحله‌ای که برای ضدعفونی کردن آنها توصیه شده است و با انجام این چهارمرحله خطری مردم را تهدید نمی‌کند.

وحید دستجردی ادامه داد: گزارشی هم در همین راستا تهیه شده است همچنین وزارت جهاد کشاورزی و استانداری‌ها با خاطیان و کسانی که غیر قانونی از فاضلاب برای آبیاری مزارع خود استفاده می‌کنند برخورد جدی به عمل خواهد آورد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش درباره وجود سوء تغذیه در کشور گفت: هنوز بحث سوء تغذیه در کشور وجود دارد اما آمار و ارقام متفاوت هستند، لازم است کلیه دستگاه‌ها ونهادها همانند کمیته امداد برای جلوگیری از سوء تغذیه وارد عمل شوند، البته سوء تغذیه را در کشور از بین نبرده‌ایم اما این آمار کاهش یافته و هدفمند کردن یارانه‌ها نیز به همین منظور انجام شده است.

وزیر بهداشت و درمان همچنین درمان قرص‌های لاغری و داورهای مکمل جنسی توضیح داد: در برخی از این قرص‌ها و مکمل‌ها مواد مضر و سرطان‌زا وجود دارد. برخی از این موارد که به صورت قاچاق وارد کشور شده بودند در آزمایشگاه‌های ما مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد که علاوه بر اینکه حاوی مواد مضر و سرطان‌زا بودند برخی حاوی مواد مخدر نیز هستند و به مردم توصیه می‌کنیم گول تبلیغات را نخورند. بسیاری از توزیع‌کنندگان این مواد تنها برای رسیدن به منافع خود اقدام به ترویج و تبلیغ این محصولات در میان مردم می‌کنند.

وحید دستجردی در خصوص نامه‌ فرمانده نیروی انتظامی مبنی بر نظارت بر تبلیغات ماهواره‌ای، گفت: خودمان پیش از 10 مورد نامه‌نگاری با مسئوولان مختلف داشته‌ایم. باید با متخلفان برخورد شود زیرا کالاهای قاچاق سلامت مردم را به علت وجود مواد مضره به مخاطره می‌اندازد.

وزیر بهداشت و درمان درباره مکمل‌های غذایی نیز توضیح داد: مکمل‌های غذایی اگر توسط پزشک تجویز شوند مانعی ندارد و مردم باید توجه کنند که خریداری مکمل‌های غذایی تنها از طریق داروخانه صورت گیرد چرا که در خارج از داروخانه ممکن است کالاهای قاچاق بوده و از نظر سلامت مورد تایید نباشند.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 3849
  • بازديد ديروز: 8922
  • بازديد کل: 15868924
  • افراد آنلاين: 16 نفر
  • ورودی گوگل: 0


تبلیغات

  
 

تبلیغات