مشکل فکرهای بسته این است که دهانشان پیوسته باز است

چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷


شش داروی جدید تولید داخل برای بیماری های صعب العلاج

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۱۰/۲۵

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت : شش قلم داروی بیماری های صعب العلاج و سرطانی دراین هفته رونمایی می شود .

دکتر ‘نسرین سلطانخواه’ اظهار داشت: این داروها توسط محققان و متخصصان در داخل کشور تولید شده است و هم اینک در فرایند سیستم درمان کشور مورد استفاده قرارمی گیرند .

وی خاطرنشان کرد: براساس تفاهم نامه امضا شده میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درسال 88 ، مقرر شد تا در قالب طرح کلان ملی با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد ریال نسبت به تولید این داروها اقدام شود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: در این زمینه وزارت بهداشت در یک فراخوان داروهای مورد نیاز را اعلام کرد و پس از آن محققان، متخصصان و شرکتهای دارو ساز دارای توانمندی ساخت داروهای مورد نیاز در این فراخوان شرکت کردند و فعالیت های خود را با انعقاد قراردادی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز کردند.

سلطانخواه افزود: معاونت علمی بر اساس قراردادهای منعقد شده ، حمایت های مالی را به دو صورت بلاعوض برای تولید دانش فنی و ارایه تسهیلات برای تولید انبوه در اختیار سازندگان دارو قرار داد.

به گفته وی در فرایندی که از سال 88 در قالب طرح کلان ملی تولید داروهای وارداتی صورت گرفته از 15 قلم دارویی که در مرحله اول قراردادشان منعقد شده است 6 قلم دارو در هفته جاری رونمایی می شود.

سلطانخواه یادآور شد : این داروها در داخل کشور تولید شده اند و در حال حاضر مجوزهای بهره برداری را اخذ کرده و تست های بالینی را پشت سر گذاشته اند و برخی هم مجوزهای تولید انبوه را دارا هستند.

وی گفت: همزمان با رونمایی از داروهای سرطانی و صعب العلاج ، اجرای چند طرح کلان در حوزه های فناوری اطلاعات، انرژی های نو و صنعت ریلی آغاز می شود .

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 9320
  • بازديد ديروز: 10668
  • بازديد کل: 15193668
  • افراد آنلاين: 25 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات