مشکل فکرهای بسته این است که دهانشان پیوسته باز است

چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷


طراحی و ساخت دستگاه شبیه ساز آموزش رانندگی خودرو

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۰۹

محققان کشور موفق به ساخت دستگاه شبیه ساز آموزش رانندگی خودرو به طور کاملا بومی شدند که در مرحله بعدی می توان در شبیه سازهای نظامی استفاده کرد.

‘کامبیز جلایریان’ مخترع این طرح گفت: دستگاه شبیه ساز آموزش رانندگی (سیمولاتور) با فراهم کردن تمامی تجهیزات مورد استفاده در یک خودروی واقعی مانند فرمان ، پدالها، دنده، کیلومترشمار و دیگر موارد به کاربر این امکان را می دهد که تمامی مهارت های رانندگی را در یک محیط مجازی تمرین کند.
وی افزود: همچنین این دستگاه امکان رانندگی و تمرین در شرایط مختلف آب و هوایی، برف و یخ و شرایط مختلف جاده ای را فراهم می کند.
این مخترع درباره نحوه عملکرد این دستگاه گفت: در این روش راننده مشابه خودروی واقعی رانندگی می کند و بسته به رفتاری که راننده با فرمان، دنده و سایر اجزا دارد تصاویر و صدا ها به گونه ای توسط رایانه تولید می شوند که راننده خود را در محیط واقعی خودرو حس می کند.
جلایریان خاطرنشان کرد: با ساخت شبیه ساز رانندگی خودرو، به نوع جدیدی از فناوری شبیه سازها به ویژه مهندسی شبیه سازی ونرم افزارهای مکانیکی دست یافته ایم و از سوی دیگر قطعات و حسگرهای مورد نیاز به طور کاملا بومی ساخته شد.در مرحله بعدی می توان از این شبیه ساز در شبیه سازهای نظامی استفاده کرد.
وی افزود: نرم افزار به کار رفته در این دستگاه ترافیک شهری و بین شهری را شبیه سازی می کند و برای اولین بار در کشور موتور سه بعدی گرافیکی در این شبیه ساز استفاده شده است.
این دستگاه شبیه ساز برای نخستین بار در ایران توسط تیم تخصصی داخلی در چهار مدل ساخته شده و قابل عرضه است.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 4797
  • بازديد ديروز: 13049
  • بازديد کل: 15605171
  • افراد آنلاين: 30 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات