مشکل فکرهای بسته این است که دهانشان پیوسته باز است

چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷


ساخت نانو فیلترهای بر پایه نانو الیاف اصلاح شده

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۹/۲۱

‘نانو فیلترهای بر پایه نانو الیاف اصلاح شده به کمک عملیات حرارتی جهت تصفیه پسابهای صنعتی’ به همت دانشجوی واحد علوم و تحقیقات داننشگاه آزاد اسلامی طراحی و ساخته شد.

محمد جواد آقاحسینعلی شیرازی عضو باشگاه پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات در این باره گفت: جداسازی قطرات ریز با اندازه های کوچکتر از 100 میکرون در پساب های صنعتی یکی از معضلات صنایع پالایش، گاز و پتروشیمی بوده و به واسطه دشواری و راندمان پائین جداسازی با روشهای متداول، تحقیق در خصوص ابداع و بکارگیری روشی ارزان و با کارایی بالاتر یکی از موضوعات تحقیقاتی جذاب است .

وی ادامه داد: استفاده از فیلترهای ائتلافی برای جداسازی اینگونه آلودگی ها کاملا معمول بوده است و در مقیاس وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد و با استفاده از نانوفیلترهای ساخته شده راندمان اینگونه سیستم ها حدود 60 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه تحقیقات انجام شده نشان می دهد که راندمان فیلتراسیون در اینگونه دستگاه ها به سطح تماس سیال با فیلتر و همچنین میزان تر شدن سطح با سیال ارتباط دارد افزود: همین موضوع باعث شده تا نانو الیاف پلیمری با سطح زیاد به عنوان گزینه ای با پتانسیل کاربردی بالا مورد توجه قرار گیرد.

آقا حسینعلی شیرازی تصریح کرد: در این تحقیق کاربردی و ابتکاری نقش نانو الیاف و تغییر ساختار لایه نانو الیاف در افزایش راندمان فیلتراسیون مورد مطالعه قرار گرفته است.

به گفته وی با توجه به اینکه دستگاه مناسب آزمایشگاهی جهت آزمون نمونه های ساخته شده در کشور وجود نداشت، در این طرح جهت بررسی بازدهی فیلترها دستگاه آزمون مناسب در مقیاس نمیه صنعتی در آزمایشگاه تحقیقاتی نانو پلیمر واقع در مجتمع آزمایشگاهی شیخ بهائی واحد علوم و تحقیقات طراحی و ساخته شد .

این طرح با نظارت و راهنمایی دکتر سعید بازگیر رییس آزمایشگاه تحقیقاتی نانو پلیمر و عضو هیئت علمی تمام وقت واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی و همکاری محمد مهدی آقا حسینعلی شیرازی دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی شیمی واحد علوم و تحقیقات اجرا شده است.

محمد جواد آقاحسینعلی شیرازی دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر واحد علوم و تحقیقات تا کنون 5 مقاله در همایش های بین المللی و 17 مقاله در همایش های داخلی به چاپ رسانده است ، همچنین دارای 2 ثبت اختراع (در حال بررسی) و 5 مقاله علمی در مجلات ISI و ISC است.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 4978
  • بازديد ديروز: 10668
  • بازديد کل: 15189326
  • افراد آنلاين: 24 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات