برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم،مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم

دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷


عبور ۵ ناو آمریکایی ، انگلیسی و فرانسوی از تنگه هرمز

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۱۱/۰۳
همزمان با جلسه روز دوشنبه وزرای خارجه اتحادیه اروپا به منظور تصمیم گیری درباره تحریم نفتی ایران مجموعه ای از پنج شناور غربی از جمله ناو موشک انداز کیپ سنت جورج آمریکا و دو فروند ناوشکن همراه ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن از تنگه هرمز عبور کرده و وارد آب های خلیج فارس شدند .

ناو هواپیمابر آمریکایی آبراهام لینکلن به همراه 5 کشتی جنگی دیگر از جمله یک ناوچه انگلیسی ( ناوچه آرکایل) و یک شناور فرانسوی از تنگه هرمز عبور کرده و وارد خلیج فارس شدند.

همزمان با جلسه روز دوشنبه وزرای خارجه اتحادیه اروپا  به منظور تصمیم گیری درباره تحریم نفتی ایران مجموعه ای از  پنج شناور غربی از جمله ناو موشک انداز کیپ سنت جورج آمریکا و دو فروند ناوشکن همراه ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن از تنگه هرمز عبور کرده و وارد آب های خلیج فارس شدند .

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز گذشته با اعلام این خبر افزود که ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن عبور منظم و عادی  خود از تنگه هرمز را تکمیل کرد . وی افزود که این عبور مطابق برنامه قبلی و بدون حادثه صورت گرفته است .

ناوهواپیمابر آبراهام لینکلن اولین ناو هواپیمابر آمریکاست که در یک ماه گذشته به خلیج فارس وارد و جایگزین ناو ” یو اس اس جان استنیس ” می شود . روی عرشه ناو لینکلن حدود 90 هواپیما و هلی کوپتر مستقر است .

ناو هواپیمابر جان استینس یک ماه پیش پس از خروج از خلیج فارس هشداری از سوی فرمانده کل ارتش ایران مبنی بر عدم بازگشت به منطقه دریافت کرده بود.

لئون پانه تا وزیر دفاع آمریکا روز شنبه اعلام کرده بود که ناو هواپیمابر یو اس اس انتر پرایز نیز حدود یک ماه دیگر راهی منطقه می شود و از تنگه هرمز عبور خواهد کرد .

با ورود ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و ملحق شدن آن به ناو هواپیمابر یو اس اس کارل وینسون ایالت متحده آمریکا هم اکنون دو ناو هواپیمابر در خلیج فارس دارد .

طبق اعلام وزیر دفاع آمریکا در صورت ورود ناو هواپیمابر یو اس اس اینترپرایز ، آمریکا تعداد ناوهای هواپیمابر خود در منطقه را به 3 ناو افزایش خواهد داد .

نیروی دریایی آمریکا 11 ناو هواپیمابر در اختیار دارد . این ناوها در واقع پایگاه های نظامی متحرک هستند که قابلیت عملیات هوایی ، زمینی و دریایی را دارند .

ناو هواپیمابر یو اس اس کارل وینسون

ناو هواپیمابر یو اس اس آبراهام لینکلن

jfdghjhthit45
Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدامکان ارسال دیدگاه برای این نوشته وجود ندارد.تبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 3347
  • بازديد ديروز: 10280
  • بازديد کل: 15239564
  • افراد آنلاين: 33 نفر
  • ورودی گوگل: 0


تبلیغات

  
 

تبلیغات