برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم،مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم

چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷


عدم استفاده از کفی های طبی برای درمان ‘کف پای صاف’

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۹/۲۸

یک کارشناس تربیت بدنی گفت:استفاده از کفی های طبی در درمان ‘کف پای صاف’ به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

‘فرزانه صادقیان’ افزود: پا متشکل از 26 استخوان است به همراه عضلات ریز درون پایی، تاندون عضلات برون پایی، لیگامنت ها، کپسول ها و نیام کف پایی که قوس های کف پایی را پدید می آورند.

وی با بیان این که این عارضه عموما بر اثر کشیدگی بیش از حد لیگامنت ها و تحمل بیش از اندازه وزن بوجود می آید گفت: این عارضه در کودکان 6 تا 8 ساله به طور فیزیولوژیک و به صورت شایع مشاهده می شود و دلیل آن عدم قوام کافی لیگامنت ها و قدرت عضلات کف پایی نیز وجود لایه های چربی در ناحیه زیر قوس های پا است.

صادقیان با بیان این که کف پای صاف گاهی به دلایل فوق ایجاد می شود و قاعدتا’ قابل درمان است،افزود: ولی گاهی این وضعیت ثابت شده و با حرکات درمانی قابل درمان نیست. اگر از پشت به پای فرد در حال ایستاده نگاه کنیم فردی که کف پایش صاف است پاشنه پایش بصورت پیچ خورده دیده می شود.

این کارشناس خاطرنشان ساخت:اگر فرد با پای برهنه بر روی سطحی صاف مثل موزائیک راه برود بعد از چند قدم راه رفتن با نگاه کردن به کف پا می توان فهمید که فرد کف پای صاف دارد یا خیر. به این شکل که اگر تمام سطح کف پا با زمین تماس داشته باشد تمامی آن خاکی می شود و این پا دچار کف پای صاف است ولی اگر قسمت قوس کف پا خاکی نشده باشد به این معنی است که کف پا صاف نیست.

صادقیان با اشاره به درمان کف پای صاف توصیه کرد:استفاده از کفی های طبی به هیچ عنوان توصیه نمی شود. همچنین در مرحله اول راه رفتن روی یک خط صاف و کاملا مستقیم در حالی که پنجه های پا رو به بیرون نباشد توصیه می شود.

این کارشناس ادامه داد: روش دوم ماساژ کف پا با استفاده از یک بطری است که در این روش می توانید کف پا را ماساژ داد بدین شکل که بطری را روی زمین قرار داده کف پا را روی آن قرار دهید و به آرامی به جلو و عقب حرکت دهید. این حرکت پا را برای برگشتن به وضعیت صحیح کمک می کند. با استفاده از یک حوله هم می توان با کمک دو دست کف پا را ماساژ دهید.

وی افزود:حرکت بعد بلند شدن روی پنجه پا هاست. بیمار باید در حالی که دست ها را برای حفظ تعادل به دیوار تکیه داده است پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کرده در وضعیت صحیح پنجه ها کمی به داخل روی پنجه ها بلند شود. این حرکت را چندین بار در هر نوبت وچند نوبت در روز باید انجام داد.

صادقیان با بیان این که استفاده از کفی های طبی زمانی مناسب است که شما بخواهید مسافت های طولانی را راه پیمایی کنید و صافی کف پای شما هم به قدری باشد که پا کاملا’ تغییر شکل یافته باشد و شما توان راه رفتن بدون کفی طبی را نداشته باشید، گفت: در غیر این صورت استفاده از کفی طبی جز اینکه عضلات نگهدارنده قوس کف پا را ضعیف تر کنند کاری انجام نخواهند داد.

این کارشناس یادآورشد: شما می توانید حین انجام تمرینات از دمپایی طبی استفاده کنید و در بقیه موارد با راه رفتن صحیح به رفع مشکل خود بپردازید.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 4797
  • بازديد ديروز: 13049
  • بازديد کل: 15605171
  • افراد آنلاين: 30 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات