برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم،مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم

شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷


فاصله بین دندان های بالا، یک بیماری است

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۹/۲۸

متخصص دندانپزشکی و سرپرست بخش ارتودنسی دانشگاه علوم پزشکی شاهد گفت: فاصله بین دندان های بالا پس از سن 12 سالگی، یک بیماری دهان و دندان به شمار می رود که باید درمان شود.

‘مهدی کاشانی’ افزود: تا سن 12 سالگی، دوران جایگزین شدن دندان های دایمی با دندان های شیری است و معمولا دندان های نیش بالا با فاصله حدود دو میلیمتر درمی آیند اما با پایان این دوران، فاصله بین دندان ها باید بسته شود.

وی تاکید کرد وجود فاصله بین دندان ها پس از سن 12 سالگی، غیرطبیعی است و نیاز به درمان دارد.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی خاطرنشان کرد فاصله بین دندان های فک بالا می تواند در تماس و جفت شدن دندان های بالا و پایین، اختلال ایجاد کند یا موجب اختلال در شکل ظاهری چهره می شود و فک بالا را ‘بیرون زده تر’ نشان می دهد.

کاشانی گفت: همچنین فاصله بین دندان ها موجب می شود، مواد غذایی هنگام جویدن روی لثه کوبیده شود و عفونت های لثه را ایجاد کند.

وی افزود: برخی افراد از بزرگ بودن اندازه دندان های خود نگران هستند درحالی که اندازه نرمالی را نمی توان برای دندان ها ذکر کرد بلکه اندازه آنها متناسب با اندازه فک است.

این متخصص دندانپزشکی در ادامه به تشریح علل فاصله افتادن بین دندان ها پرداخت و گفت: طناب غشایی موسوم به ‘فرنوم’ لب را به لثه وصل می کند که اگر این طناب به اعماق استخوان نفوذ یابد مانع چسبیدن دندان های فک بالا به یکدیگر می شود.

کاشانی ادامه داد: همچنین هماهنگ نبودن بین اندازه دندان و فک -فک بزرگ و دندان ریز- یکی دیگر از علل شایع فاصله افتادن میان دندان ها به شمار می رود.

وی، فشار زبان از داخل به دندان های جلویی، از دست دادن دندان های عقبی، تماس نادرست دندان ها با یکدیگر و تناسب نداشتن اندازه دندان های بالا و پایین را از دیگر عوامل شایع فاصله افتادن بین دندان ها برشمرد

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدیک نظر

پاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 3946
  • بازديد ديروز: 8919
  • بازديد کل: 15860099
  • افراد آنلاين: 22 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات