برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم،مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷


فرمانده ناجا: طرح زوج و فرد روشی قدیمی است

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۰۴

فرمانده نیروی انتظامی گفت:طرح زوج وفرد،روشی قدیمی است وبافناوری های مدرن باید از این طرح عبور کنیم

سردار سرتیپ دوم پاسدار احمدی مقدم در حاشیه دهمین نمایشگاه تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیتی در جمع خبرنگاران درباره اینکه روزانه 1200 خودرو به شهر تهران اضافه می شود آیا برنامه ای برای توسعه طرح زوج و فرد به منظور کنترل ترافیک ندارید؟ افزود: نوبت بندی برای تردد خودروها در شهرها در کشورهای توسعه یافته مربوط به بیست، سی سال پیش است.

وی اضافه کرد: امروز در میان کشورهای توسعه یافته این روش اجرا نمی شود.

سردار احمدی مقدم گفت: امروز با روش های پایش تصویری ، ورود و خروج خودروها را کنترل می کنند و با دریافت هزینه از مردم، معابر کنترل می شود .

فرمانده نیروی انتظامی افزود: آنجایی که معابر پرهزینه است متعاقبا عبور و توقف در آن معابر نیز پرهزینه است لذا مردم رفت و آمد در آن معابر را تنظیم می کنند؛ در چنین شرایطی تردد خودروهای تک سرنشین به حداقل می رسد.

وی اضافه کرد: البته با تقویت و کارآمدی شبکه حمل و نقل عمومی ،مردم ترجیح می دهند از روش کم هزینه تری استفاده کنند بنابراین با روش های نوین و با دانش و فناوری های جدید کنترل معابر و ترافیک امکان پذیر می شود.

سردار احمدی مقدم افزود: زیرساخت های خوبی برای حمل و نقل عمومی نیز فراهم شده است و سرعت خوبی دارد.

وی گفت: بنابراین در مدت اجرای برنامه پنج ساله می توانیم کاملا از تردد خودروها یعنی تغییر الگوی استفاده از خودرو در شهر تهران و کلانشهرها استفاده کرد و ابتکار عمل را در دست گرفت و ظرفیت تردد خودروها را در معابر کنترل کرد.

سردار احمدی مقدم درباره اینکه طرح زوج و فرد توسعه پیدا خواهد کرد یا خیر؟ افزود: این طرح به اندازه کافی گسترده است و بیشتر از این موجب اخلال در زندگی مردم می شود.

وی گفت: همین اندازه( توسعه طرح زوج وفرد) نیز در سال گذشته با ملاحظاتی مطرح شد چرا که معابر اصلی ما پرترافیک است و معابر فرعی که مردم برای دسترسی محلی و یا رساندن فرزندان خود به مدرسه و کارهای دیگر از آن استفاده می کنند چه بسا اولویت ما نباشد.

سردار احمدی مقدم افزود: با این طرح بخش عمده ای از مردم ( یک دوم) در تهران نمی توانند از خودروی خود استفاده کنند و این کار موجب می شود مردم دو دستگاه خودرو خریداری کنندکه این خوب نیست چرا که تقاضای کاذب ایجاد می کند و ما باید آن را مدیریت کنیم.

وی گفت: البته ما در وضع کنونی چاره ای جز این کار نداریم اما به نظرم اگر معابر اصلی را به پایش تصویری و سامانه های مدرن تجهیز کنیم بهتر از این است که مردم را تحت فشار قرار دهیم که تقاضای کاذب ایجاد کنند.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 14335
  • بازديد ديروز: 11906
  • بازديد کل: 15554732
  • افراد آنلاين: 32 نفر
  • ورودی گوگل: 3


تبلیغات

  
 

تبلیغات