هیچگاه به قدرت واقعی خود پی نخواهید برد مگر اینکه قوی بودن،تنها گزینه باقی برای شما باشد

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷


قیمت تخم مرغ در این هفته به ۶ هزار تومان می‌رسد!

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۱۸
قیمت تخم مرغ در حالی به شانه ای 9هزار تومان رسیده است که با حذف تعرفه واردات انتظارها مبنی بر کاهش قیمت این محصول بود.اما این گونه به نظر می‌رسد که بازار این محصول حالتی انحصاری پیدا کرده است…
قیمت تخم مرغ در حالی به شانه ای 9هزار تومان رسیده است که با حذف تعرفه واردات انتظارها مبنی بر کاهش قیمت این محصول بود.اما این گونه به نظر می‌رسد که بازار این محصول حالتی انحصاری پیدا کرده است.
در این خصوص سید «کاظم دلخوش اباتری» عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است بیماری طیور،کاهش تولید، بالا رفتن قیمت دام،دارووامثال اینها باعث تکان بازار شده است و البته بحث هدفمند کردن رایانه تاثیرگذار بر روی قیمت تخم مرغ بوده است.
به نظر وی تعرفه هیچ تاثیری بر روی قیمت تخم مرغ نداشته و وظیفه کنترل این بخش بر عهده وزارت صنعت و معدن وتجارت است.
این نماینده مجلس تاکید کرد: بهترین ابزار برای کنترل قیمت،کنترل بازار،تقویت واحدهای تولیدی و حمایت از آنها، تناسب دادن به قیمت ها و استفاده از نظرات مشورتی تولیدکنندگان مرغ های تخم گذار، مرغ مادرواجداد است.
وی یاد آور شد که در حال حاضر در بخشی از بازار تخم مرغ حالتی انحصاری ایجاد شده است و واردات این محصول در دست عده‌ای خاص است.
این در حالیست که هدایت اصغری،مدیرعامل اتحادیه مرغداران، نظری کاملا متفاوت در این زمینه دارد. مدیرعامل اتحادیه مرغداران  علت افزایش قیمت را بحث تعرفه دانست و افزود: هر ساله میزان مصرف تخم مرغ طی شهریور و مهرماه افزایش پیدا می‌کند. با این حال قیمت‌ها درحال حاضر رو به نرمال شدن است و حدود 300 تومان کاهش قیمت داشتیم.
وی اظهار داشت :در حال حاضر با صفر شدن میزان تعرفه‌ها، دراین هفته کاهش قیمت‌ها نمود پیدا کرده و در هفته آینده در واحدهای خرده فروشی این کاهش قیمت تاثیر خود را می‌گذارد و در سطح خرده فروشی تخم مرغ به شانه ای کمتر از 6هزار تومان خواهد رسید.
وی تاکید کرد: در حال حاضر قیمت‌ها حالت انحصاری ندارد اما اعلام کردیم که اگر قیمت‌ها می‌خواهد متعارف شود باید تعرفه در سطح مناسبی قرار گیرد .
هم چنین به عقیده قاسم محمدی نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی ،حمایت از تولید داخلی در بعد قانونگذاری،نظارت و برنامه‌ریزی از برنامه‌های دولت دهم و مجلس شورای اسلامی است. همچنین مقام معظم رهبری نیز در دیدار با اعضای کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی دستور فرمودند تا در زمینه تعرفه محصولات طوری عمل شود که تولید کنندگان محصولات دامی و کشاورزان دچار آسیب نشوند.
قاسم محمدی اظهار داشت:ما باید طوری عمل کنیم که از مرغداری‌های با مرغ تخم گذار، گوشتی و انواع دیگر حمایت‌های لازم بشود که متاسفانه این حمایت‌های لازم انجام نمی‌شود.در همین زمینه تعرفه‌ها باید به حدی برسد که تولید کننده داخلی آسیب نبیند.
وی افزود:ما به سبب تنگناها و محدودیت‌هایی که گاهی ایجاد می‌شود مثل خشکسالی، افزایش قیمت مواد اولیه دامی و تغذیه مرغداری‌ها ما مجبور به تبعیت از بازارهای جهانی هستیم.
به عقیده وی ما در زمینه مرغ و تخم مرغ در کشور کمبود نداریم و ما باید مثل قانون 5 ساله پنجم و قانون بخش بهره وری و کشاورزی و سایر قوانین از تولید کننده‌ها حمایت شود. تعرفه‌ها ابزاری برای حمایت از تولید کننده داخلی هستند.
Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 6281
  • بازديد ديروز: 15220
  • بازديد کل: 15895131
  • افراد آنلاين: 21 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات