خدایا! امروز زندگیم را در دستان توانمندت قرار میدهم و به تو توکل میکنم که چراغ هدایتگر راهم باشی

سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷


قیمت گاز در فصل سرما افزایش نیافته است

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۸/۱۲

سخنگوی شرکت ملی گاز با اعلام اینکه قیمت گاز در فصل سرما مانند سال گذشته است، به شهروندان اطمینان داد گاز مصرفی در همه بخش های تجاری ، خانگی ، صنایع و نیروگاه ها در زمستان به طور کامل تامین می شود.

مجید بوجارزاده” که با رادیو اقتصاد گفتگو می کرد ، از همه شهروندان خواست حتما اصول ایمنی را در استفاده از بخاری های گازسوز و نصب درست آن رعایت کنند تا حادثه ناگواری پیش نیاید.
وی با اشاره به اینکه در روزهای سرد اخیر ، مصرف گاز در سراسر کشور حدود 20 میلیون متر مکعب افزایش یافته است ، گفت : هموطنان باید با مدیریت مصرف و کاهش هدر رفت انرژی تلاش کنند تا مصرف کاهش یابد و هزینه پرداختی هم کمتر باشد.
سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: از ابتدای آبان ، تعرفه گاز مشترکان خانگی در قالب تعرفه زمستانی مانند نرخ پارسال محاسبه می شود و میانگین گازبهای مشترکان خانگی در فصل زمستان 70 تومان به ازای هر متر مکعب است.
بوجارازده افزود : مشترکان خانگی در نصب و راه اندازی وسایل گرماسوز ، کنترل مسیرهای خروج گاز و نصب دودکش های h ، دقت و از وقوع هر گونه حوادث همچون گازگرفتگی و خفگی جلوگیری کنند ، با پوشش مناسب در منزل و استفاده از پنجره های دوجداره از اتلاف مصرف گاز جلوگیری شود ، استفاده از شومینه برخلاف سایر وسایل گرماسوز از راندمان بالایی برخوردار نیست و شرکت ملی گاز استفاده از شومینه را توصیه نمی کند اما نصب و راه اندازی شیرهای ترموستاتی در رادیاتور و شوفاژ ها نیز به بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ها به ویژه در فصل زمستان کمک می کند.
وی گفت : از چهارشنبه که هوا سرد شد، مصرف گاز در سراسر کشور حدود 20 میلیون متر مکعب افزایش یافت و به 418 میلیون متر مکعب در روز جمعه رسید.
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران از هموطنان خواست حتما توصیه های شرکت گاز را جدی بگیرند و برای کسب هر گونه اطلاعات ایمنی می توانند در سراسر کشور با سامانه تلفنی 194 تماس بگیرند و با کارشناسان شرکت گاز ، مشورت کنند.
877 شهر و 10 هزار و 350 روستای ایران به شبکه گاز متصل است و حدود 13 میلیون و 600 هزار مشترک خانگی در سراسر کشور از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند که شامل 17.3 میلیون خانوار می شوند.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 8060
  • بازديد ديروز: 10870
  • بازديد کل: 15829936
  • افراد آنلاين: 21 نفر
  • ورودی گوگل: 0


تبلیغات

  
 

تبلیغات