هیچگاه به قدرت واقعی خود پی نخواهید برد مگر اینکه قوی بودن،تنها گزینه باقی برای شما باشد

یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷


کودک از یکسالگی میتواند غذاهای سفره خانواده را بخورد

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۲۷

انجمن ترویج تغذیه با شیر مادر اعلام کرد بین یک تا یک و نیم سالگی زمان انتقال تغذیه کودک از غذاهای کمکی به غذاهای سفره خانواده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،بر عکس سال اول که توصیه می شد تغذیه با شیر مادر مقدم بر غذای کمکی باشد در سال دوم با توجه به اهمیت بیشتر غذاهای جامد توصیه می شود تا جایی که امکان دارد شیر مادر بعد از غذا داده شود.
بنابراین گزارش، دفعات تغذیه کودک ( به غیر از شیر مادر) هنوز پنج تا شش بار در روز است و توصیه می شود تا 18 ماهگی بسته به تحمل کودک و به تدریج غذاهای سال اول زندگی به سفره خانواده تبدیل شود لذا هفته ای دو تا سه بار از همان غذاهای کم حجم، مقوی و پر انرژی سال اول زندگی مانند سوپ گوشت و سبزیجات مخلوط با کمی آرد و شیر برای او تهیه شود.
بر اساس این گزارش، نیاز به کلسیم وپروتئین عمدتا از طریق شیر مادر و ماست پاستوریزه ای که در روز می خورد تامین می شود و مادران باید از گروه چربی و شیرینی ها نیز استفاده کنند.
حبوبات غنی از مواد پروتئینی و املاح هستند که معمولا از اواخر سال اول زندگی به رژیم غذایی کودک اضافه می شود در سال دوم نیز به تدریج بر تنوع آن افزوده و به صورت کاملا پخته شده همراه با سیب زمینی و روغن زیتون می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
بر اساس اعلام انجمن ترویج تغذیه با شیر مادر، اگر شروع غذا یک باره و به صورت آنچه که در سفره خانواده است به کودک داده شود، پذیرش و هضم آن برای او مشکل می شود، بنابراین بهتر است در ابتدا تغییراتی در آن ایجاد شود.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 3584
  • بازديد ديروز: 8922
  • بازديد کل: 15868659
  • افراد آنلاين: 13 نفر
  • ورودی گوگل: 0


تبلیغات

  
 

تبلیغات