خدایا! امروز زندگیم را در دستان توانمندت قرار میدهم و به تو توکل میکنم که چراغ هدایتگر راهم باشی

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷


لباسشویی با نانو ذرات نقره

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۸/۰۱


یون‌ها و ترکیبات نقره در مقابل باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و جلبک‌ها خاصیتی سمی از خود نشان می‌دهند. بیش از 100سال است که از خاصیت ضد انگلی و ضد ویروسی این فلز ارزشمند در درمان انواع بیماری‌های مزمن استفاده می‌شود.

طبق نظر محققان، نقره به‌راحتی می‌تواند روی ارگانیسم انواع میکروب‌ها اثر کند و آنها را از بین ببرد. نانو ذرات نقره ابعادی در حدود 25نانومتر دارد ، بنابراین مقدار بسیار اندکی از این ذرات می‌تواند سطح بسیار بزرگی را پوشش دهد.
به تازگی شرکت سامسونگ از نانو ذرات نقره و خاصیت ضد انگلی و ضد باکتری آن در تولید انواع لوازم خانه استفاده کرده است. نانو ذرات نقره مستقیماً بر سوخت و ساز سلولی باکتری ها و انگل ها تاثیر می‌گذارند و رشد آنها را متوقف می کنند.
ماشین لباسشویی های ساخته شده با استفاده از این تکنولوژی، قادر به از بین بردن بیش از 650 نوع باکتری مختلف است و تا به حال دستگاهی با این قدرت استریل کنندگی ساخته نشده است. این ماشین لباسشویی 400 میلیارد یون نقره آزاد می‌کند و به این ترتیب خاصیت استریل کنندگی آن 99 درصد است. جالب است بدانید این خاصیت ضد باکتری تا 30 روز پس از شست و شو در لباس باقی می‌ماند.
به گفته مدیر تولید این شرکت، با این روش دیگر لازم نیست لباس‌ها به مدت طولانی خیس بخورند یا برای شستن آنها از آبی با دمای بالا استفاده شود. با این روش در مصرف آب نیز بسیار صرفه‌جویی می‌شود. مصرف‌ کنندگان می گویند با استفاده از این ماشین لباسشویی تمام میکروب‌ها از لباس پاک می‌شود و حتی خانم‌های وسواسی نیز به تمیزی آن اطمینان دارند.
پس از شست و شوی لباس‌ها توسط این ماشین پیشرفته می‌توان مطمئن بود که لباس‌ها فاقد هرگونه میکروب، لکه و بوی نامطبوع است . آنچه که این محصول را به یک ماشین لباسشویی بی‌رقیب تبدیل کرده است، Diamond Drum( در ادامه توضیح داده شده است) منحصربه فرد آن است. لبه‌های منحنی و محفظه‌ی کوچک خروج آب باعث می‌شود که صدمات ناشی از شست و شوی لباس‌ها به حداقل کاهش یابد.
حتماً بارها پیش آمده است که پس از شست و شوی لباس، مخصوصاً لباس‌های پشمی از دیدن آستین‌های کِش‌آمده حسابی جا خورده باشید و متوجه شوید که کیفیت لباس‌ها پایین آمده است و حتی لباس‌های گران‌قیمت تبدیل به لباس‌های دم‌دستی و مناسب برای استفاده در منزل شده‌است ولی ماشین‌هایی که از این تکنولوژی در شست و شوی لباس‌ها بهره‌می‌گیرند هیچ صدمه ای به لباس‌ها وارد نمی‌کنند.
می‌توان گفت راز استثنایی این ماشین لباسشویی در محفظه (Drum) طراحی شده در این ماشین است که تابه حال در هیچ محصول دیگری دیده نشده است.
***Diamond Drum چیست ؟
می‌توان گفت که محفظه‌ی مورد استفاده در این ماشین لباسشویی با استفاده از قوی‌ترین کامپیوتر دنیا و استفاده از ایده‌ای ناب طراحی شده است که نه‌تنها تمام آلودگی‌ها و لکه‌ها را ازبین می‌برد بلکه باتوجه به‌ویژگی های استفاده شده در ساخت آن برای انواع لباس‌ها با هر جنسی مناسب و کاربردی است. محفظه‌ی استوانه‌ای شکل (drum) این ماشین لباسشویی کامل‌ترین و پیشرفته ترین نوع این محصول است و مهمترین ویژگی آن صرفه‌جویی در آب مصرفی است. این دِرام دارای تورفتگی‌های لوزی‌شکل (diamond) است و به همین‌خاطر Diamond Drum نام‌ گرفته است.
***مزایای Diamond Drum
ماشین لباسشویی نانو نقره به همراه یک ‘درام’ منحصربه فرد، پاکیزگی و جلایی به لباس‌ها می‌بخشد که تابه حال در هیچ ماشین لباسشویی دیده نشده است.
* شست و شوی لباس ها بدون پیچیدن و تاباندن لباس‌ها به هم
چون محفظه مورد استفاده در این ماشین لباسشویی کوچک است، نمی توان لباس‌های زیادی را برای شست و شو درون آن قرار داد. به همین دلیل از فشردن لباس‌ها جلوگیری می‌شود و چون لباس‌ها کمتر به هم فشرده می‌شوند و فشار کمتری را متحمل می‌شوند، آسیب نمی‌بیند و شکل ظاهری خود را حفظ می‌کند.
*یک سطح برجسته بی‌نظیر
حتماً در فیلم‌های قدیمی دیده‌اید که در زمان‌های گذشته خانم‌های خانه‌دار لباس‌های کثیف را درون تشتی می‌ریختند و لباس‌ها را با یک سطح برجسته مانند رنده تماس می‌دادند تا
تمیز شود و لکه های آن از بین برود. در این ماشین لباسشویی دقیقاً از همین تکنیک استفاده شده است البته با این تفاوت که هیچ آسیبی به لباس‌ها وارد نمی‌شود. همچنین این سطح برجسته موجب تلاطم بیشتر آب می‌شود که به نوبه خود سهم زیادی در پاکیزگی لباس‌ها دارد.این فرآیند شست وشوی لباس‌ها با هر جنسی را میسر می‌کند.
*طول عمر لباس‌ها
نحوه شست وشوی لباسها توسط ماشین لباسشویی نانو نقره موجب طول عمر لباسها می‌شود چون در این روش لباسها تحت فشار قرار نمی‌گیرد. آزمایش‌ها نشان داده اند که صدمات وارد شده به لباس‌‌ها نسبت به ماشین لباسشویی سنتی، 79 درصد کاهش یافته است.
آب در مخزن استوانه‌ای این ماشین لباسشویی به دو صورت عمودی و افقی جریان پیدا می‌کند و به این ترتیب در طول فرآیند شست و شو هرگونه لکه و آلودگی را برطرف می‌کند.
***فن‌آوری Double Storm Pulsator چیست ؟
می‌توان گفت این ویژگی به نوع حرکت مخزن هنگام شست و شو اطلاق می‌شود. در این روش از قوانین فیزیکی استفاده شده است. چرخش لباس‌ها هنگام شست و شو ترکیبی از چندین حرکت است که متناسب با از بین بردن هر نوع آلودگی در نظر گرفته شده است. چرخش لباس‌ها به گونه‌ای است که لباس‌ها به بیرون پرتاب نمی‌شود و به یک محافظ برای کنترل آنها نیاز نیست. این شیوه تبدیل به یک استاندارد جدید در ماشین لباسشویی شده است. چرخش درونی موجب حرکت لباس‌ها هنگام شست وشو شده و از مچاله شدن آنها جلوگیری می‌کند. چرخش بیرونی موجب می‌شود که لباسها به جدار خارجی اصابت کنند و سطح زبر و برجسته جداره‌ها موجب تمیزشدن آنها می‌شود. در تمام این مدت آب با فشار زیادی به اطراف پاشیده می‌شود و عملکرد شست و شو را تسریع می‌بخشد.
فیلتر جادویی فیلتر جادویی باعث می‌شود که پُرز و کُرک به لباس‌ها نچسبد، ‌چتی اگر لباس‌های پشمی نیز داخل محفظه‌ی شست و شو قرار داشته باشد یا به اشتباه دستمال کاغذی در جیب یکی از لباس‌ها باشد.
در ماشین‌های سنتی معمولاً فیلتر در قسمت بالای مخزن تعبیه شده است، بنابراین درصورتی که سطح آب پایین باشد فیلتر قادر به جمع‌آوری پُرز و کُرک است ولی در ماشین های نانو نقره فیلتر جادویی در قسمت پایین قرار دارد و متناسب با هر سطح آب است و به این صورت در مصرف آب نیز صرفه‌جویی می‌شود.
***سیستم خشک‌کن
با استفاده از این سیستم نه تنها لباس‌ها به سرعت خشک می‌شود بلکه دیگر نیازی به اتوکردن لباس‌ها نیست یعنی می‌توان حتی یک‌ربع قبل از رفتن به مهمانی لباس‌ها را شست و به‌تن کرد!
با استفاده از این سیستم جریان هوا مانند گردبادی درون محفظه به گردش درمی‌آید و علاوه بر خشک‌کردن آنها، تمام چروک‌ها را نیز از بین می‌برد. جالب است بدانید مخزن استوانه‌ای 68 دور در دقیقه می‌چرخد و جریان هوا را ازبین لباس‌ها عبور می‌دهد.
نمای این ماشین لباسشویی هم بی‌همتاست. نمای جلویی این محصول طرح‌های مختلفی از گلهاست که این ماشین را از قالب یک محصول الکترونیکی خشک خارج کرده است.
***فناوری نانو نقره
در این ماشین لباسشویی برای از بین‌بردن انواع باکتری‌ها و قارچ‌ها، یون Ag+ انتخاب شده است. در ادامه دلایل این انتخاب را بررسی می‌کنیم.
فن‌آوری نانو نقره Ag+ شامل سه مرحله است که با شکل‌دهی یون‌های نقره با استفاده از کیت الکترولیز آغاز شده و در نهایت منجر به ازبین‌بردن تمام باکتری ها و قارچ‌های موجود در لباس می‌شود.
مرحله اول :الکترولیز و آرایش یون‌های نقره
مرحله دوم : نفوذ یون‌های نقره به درون نسوج پارچه و فرآیند شست وشو
مرحله سوم :از بین‌بردن 100درصد باکتری‌های موجود در لباس‌ها و جلوگیری از رشد باکتری درون لباس تا یک ماه
مزایای استفاده از یون Ag+
– خداحافظی با بوی بدن
– یون‌های Ag+ تمام باکتری‌های موجود در لباس را ازبین می‌برند، بنابراین دیگر هیچ میکروبی وجود ندارد تا با عرق بدن ترکیب شود و بوی نامطبوعی ایجاد شود.
– حداکثر پاکیزگی حتی در آب سرد
همه می دانیم که لباس‌ها و ظروف با استفاده از آب گرم تمیزتر می شوند ولی این فن‌آوری با استفاده از آب سرد انجام می‌شود و به‌راحتی می توان دریافت که تا چه اندازه در مصرف انرژی صرفه‌جویی صورت می‌گیرد.
– حفظ حداکثر شکل ظاهری البسه
با استفاده از این روش امکان چروک‌شدگی، کشش، آب‌رفتن و رنگ‌رفتن لباس به هیچ وجه وجود ندارد.
در این ماشین لباسشویی مراحل زیر انجام می شود :
– مرحله اول : خیسانیدن لباس‌ها
این امر موجب می‌شود که لباس ها با سهولت بیشتری شسته شود و درعین حال میزان آب مصرفی نیز به حداقل کاهش یابد. درضمن در این حالت چون البسه به خوبی خیس خورده اند آب و مواد شوینده به‌راحتی درون نسوج آنها نفوذ می‌‌کند و به همین طریق میکروب و باکتری راحت تر خارج می شوند.
– مرحله دوم :خیساندن لباس‌ها به مدت کمتر
این مرحله موجب می‌شود کثیفی موجود در لباس ها به‌هم بچسبند و مانند توده شوند و به‌راحتی از لباس خارج شوند. در این مرحله نسبت به مرحله قبل آب کمتری استفاده می شود
– مرحله سوم :پاک شدن لکه‌ها
در این مرحله لکه‌ها کاملاً از سطح لباس پاک می‌شود و مواد شویده به همراه آب به نحوی درون لباس جریان می‌یابد که هرگونه آلودگی پاک شود. آب اضافه‌شده به مواد شوینده نه‌تنها فعالیت آنها را افزایش می‌دهد بلکه میزان صدمه وارد شده به لباس را حتی‌المقدور کاهش می‌دهد.
– مرحله چهارم :تفکیک کامل آلودگی
در این مرحله آب بیشتری وارد محفظه می شود و شست و شو به‌طور کامل انجام می‌شود. در این مرحله همان جریان گردبادی کارساز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
– مرحله پنجم : پاکیزگی کامل لباس ها
این مرحله ترکیب تمام مراحل قبل است و برای اطمینان انجام می شود.
همان طور که دیده شد این روش مناسب ترین شیوه برای حفظ شکل ظاهری لباس‌ها و اطمینان از پاکیزگی آنهاست. با استفاده از این ماشین لباسشویی دیگر نیازی نیست لباس‌های خود را به خشکشویی بسپارید و علاوه بر صرف هزینه، به متصدی خشکشویی اصرار کنید که لباس‌هایتان را زودتر از موعد مقرر تحویل دهد.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 6531
  • بازديد ديروز: 15220
  • بازديد کل: 15895381
  • افراد آنلاين: 19 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات