برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم،مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم

دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷


لثه های متورم یا خونین نشانه بیماری

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۱/۰۳/۰۸

یک جراح دندانپزشک گفت : دهان یکی از اعضای مهم بدن است که وجود عوارض در آن نشان دهنده این است که سلامتی دیگر اعضای بدن در خطر است به عنوان مثال وجود لثه های متورم یا خونین نشانه بیماری های دیگر در بدن است .

دکتر ‘علیرضا فیروزه افزود : نتایج تحقیقات نشان می دهد که ارتباط موثری میان ورم لثه وبیماری هایی نظیر دیابت ، ذات الریه و بیماریهای تنفسی وجود دارد .

این دنداپزشک یادآورشد : همچنین وجود پلاک یا همان جرم بر روی دندانها عارضه خطرناکی است که اغلب مردم به آن توجهی ندارند ولی وجود پلاک ها بر روی دندان که نتیجه فعالیت باکتری است ، بیماری زا است . زیرا پلاک می تواند درخون نفوذ کند و سلامت کلی شخص را درمعرض خطر قرار دهد.

وی در مورد راه های مقابله با پلاک دندان ها گفت : پلاک دراثر فعالیت نوعی باکتری پدید می آید . این باکتری ها همیشه در دهان وجود دارند و هیچ راهی برای خلاص شدن از آنها نیست . تنها راه مقابله جلوگیری از تجمع آنها در یک نقطه است .

فیروزه خاطرنشان کرد : مسواک زدن و نخ دندان کشیدن از راه های موثر در مقابله با باکتری های اسیدی دهان است و در صورتی که فرد به طور مرتب مسواک بزند و نخ دندان استفاده کند ، باکتری های اسیدی از دهان خارج می شود و این پلاک ها ایجاد نمی شوند.

وی افزود : پس از گذشت 20 دقیقه از غذا خوردن ، تجمع باکتری های اسیدی در دهان صورت می گیرد و با مسواک زدن و رعایت بهداشت دهان و دندان می توان از پوسیدگی دندان ها جلوگیری کرد.

این جراح دندانپزشک گفت که بیماری های لثه بسیار خطرناک است و در مادران باردار احتمال تولد نوزاد ضعیف را افزایش می دهد.از آنجا که هورمون های زنانه بر روی جریان خون درمسیر دهان اثر می گذارد ، معمولا زنان باردار بیشتر در معرض خونریزی های لثه هستند .

وی افزود : هورمون ها می توانند باعث خشکی دهان ویا تقلیل مقدار بزاق دهان شوند و اشخاصی که از خشکی دهان رنج می برند ، نسبت به ورم لثه آسیب پذیرترهستند . همچنین تغییرات هورمونی دوره یائسگی موجب می شود که زنان در این دوران با خشکی دهان مواجه شوند و این مشکل احتمال پوسیدگی دندانها را افزایش می دهد .

فیروزه خاطرنشان کرد : رژیم های لاغری هم به سلامتی دندان ها آسیب می زند زیرا اگر غذا خورده نشود، ترشح بزاق در دهان انجام نمی شود و در نتیجه دهان محل مناسبی برای تجمع باکتری ها می شود و این موضوع بسیار خطرناک است .

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 12319
  • بازديد ديروز: 8555
  • بازديد کل: 15885949
  • افراد آنلاين: 25 نفر
  • ورودی گوگل: 0


تبلیغات

  
 

تبلیغات