برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم،مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم

سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷


مصرف مواد روانگردان منجر به تخریب ماهیچه ها و کلیه ها می شود

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۸/۰۱

روانپزشک و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: مصرف مواد روانگردان علاوه بر آثار منفی بر سلامت روان افراد، زیان های مخربی را نیز بر اعضای بدن مصرف کننده از جمله ماهیچه ها و کلیه ها، دارد.

امیر حسین جلالی’ افزود: ماده‌ روانگردان شامل تمام مواد یا داروهایی است که مصرف آنها منجر به تغییراتی در کارکردهای بهنجار روانی یعنی هوشیاری، درک و تفکر می‌شود.
وی با اشاره به نشانه های مصرف مواد روانگردان در درک و فکر بیمار ، ادامه داد: به طور معمول انتظار می‌رود با حذف ماده از بدن فرد مصرف کننده، نشانه‌های ایجاد شده برطرف شود و این موضوع به مدت زمانی که حذف ماده از بدن بیمار طول می‌کشد بستگی دارد.
این روانپزشک درباره علایم مصرف مواد روانگردان افزود: این علایم در افراد مختلف متفاوت است اما نشانه‌های رایج آن، شنیدن صداهایی است که دیگران نمی‌شنوند یا دیدن چیزهایی است که بقیه نمی‌بینند.
جلالی ادامه داد: این علایم را اصطلاحا توهم می‌نامند و چیزهایی که دیده یا شنیده می‌شوند معمولا ماهیتی آزاردهنده یا خطرناک دارند.
این استاد دانشگاه افزود : تغییراتی که در فکر فرد رخ می‌دهد، به صورت باورها و عقاید غلطی تبدیل می شود که معمولا با دلیل و استدلال دیگران تغییری نمی‌کند، به این تغییرات فکری ‘هذیان’ اطلاق می شود و محتوای هذیان ها نیز متفاوت است اما به طور شایع هذیان موجب بدبینی در فرد می‌شود.
جلالی گفت: قرص‌های اکستازی نمونه‌ای دیگر از مواد روانگردان است که زیان‌های مخربی دارد تا حدی که موجب مرگ افراد نیز می شود.
وی افزود: مواد روانگردان بر تفکر و قضاوت افراد اثر می‌گذارد و شخص را از تصمیم گیری های درست و منطقی باز می‌دارد؛ در نتیجه شخص نسبت به رفتاری که در آن موقعیت از خود بروز می‌دهد هیچ تشخیص درستی ندارد.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 13195
  • بازديد ديروز: 10998
  • بازديد کل: 15499260
  • افراد آنلاين: 24 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات