مشکل فکرهای بسته این است که دهانشان پیوسته باز است

دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷


موخوره از عوارض استفاده مداوم از رنگ مو است

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۲۳

متخصص پوست و مو و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله گفت: ایجاد موخوره و آسیب به ساقه های مو از عوارض استفاده مداوم از رنگ موها است

‘سید مسعود داوودی': از آنجا که استفاده از رنگ موها نیازمند استفاده از اکسیدان است، این ماده شیمیایی رنگ طبیعی مو را از بین می برد و سبب آسیب رساندن به ساقه های مو می شود.
وی ادامه داد: خشکی، ضخامت، شکننده شدن، از بین رفتن رنگ طبیعی مو، قطعه قطعه و وز شدن مو از دیگر آسیب هایی است که رنگ موها ایجاد می کنند.
این متخصص پوست و مو گفت: برخی از افراد از رنگ موی استفاده شده خود رضایت ندارند به همین دلیل بعد از گذشت چند روز، از رنگ موی دیگری استفاده می کنند که این اقدام سبب آسیب رساندن شدید به ساقه های مو می شود.
وی به افراد توصیه کرد پیش از استفاده کامل از رنگ مو، رنگ را بر روی دسته ای از تارهای موی خود امتحان کنند و در صورت رضایت و اطمینان، تمام موهای خود را رنگ کنند.
داوودی اضافه کرد: افرادی که مدام از رنگ موها استفاده می کنند بهتر است از رنگ کردن دوباره تمام موها جلوگیری کنند و فقط ریشه های مو را که به تازگی رشد کرده اند، رنگ کنند تا از آسیب رسیدن بیشتر به موها جلوگیری شود.
وی به افرادی که از رنگ مو استفاده می کنند، توصیه کرد از فر دادن، اتو و سشوار کشیدن طولانی موهای سر بپرهیزند چرا که موهای رنگ شده آسیب پذیری بیشتری در برابر موهای طبیعی دارند.
داوودی گفت: همچنین این دسته از افراد بهتر است بعد از شست و شوی موهای رنگ شده خود از شامپو و نرم کننده های مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنند.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 5970
  • بازديد ديروز: 6366
  • بازديد کل: 14988168
  • افراد آنلاين: 19 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات