خدایا! امروز زندگیم را در دستان توانمندت قرار میدهم و به تو توکل میکنم که چراغ هدایتگر راهم باشی

جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷


نورانی کردن سلولهای بیمار،شیوه نوین درمان سرطان تخمدان

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۰۳

دانشمندان ادعا می کنند شیوه ای ارائه کرده اند که می تواند سلول های بیمار را در جراحی سرطان تخمدان نورانی کند.

به گزارش دیلی میل،گروهی از دانشمندان بین المللی به سرپرستی دانشگاه پوردو می گویند این شیوه می تواند به پزشکان کمک کند تومورهایی را که پیشتر تشخیص نداده بودند و اندازه آنها فقط یک دهم میلی متر است، تشخیص دهند.
استفاده از شیوه های تشخیصی معمولی که فقط بر پایه مشاهده و لمس است اغلب، تومورهای کوچک را که شامل خوشه های سلولی با وسعت کمتر از سه میلی متر هستند، از دید جراحان پنهان می مانند.
اما دانشمندان اکنون امیدوارند با استفاده از این شیوه جدید، تشخیص این تومورها بهبود یابد.
با این حال پزشکان با استفاده از این شیوه نورانی فلورسنت، در بیماران به طور میانگین 34 تومور را مشاهده کردند در صورتی که با شیوه های معمولی و رایج بطور میانگین فقط هفت تومور مشاهده شد.
پروفسور فیلیپ لو مجری این تحقیقات گفت مشاهده سرطان تخمدان بسیار کار دشواری است و این شیوه به جراحان کمک می کند تا تومورهایی را که 30 برابر کوچکتر از کوچکترین تومورهای قابل تشخیص با شیوه های استاندارد هستند تشخیص دهند.
این دانشمندان یک نشانگر نورانی فلورسنت را به نوعی اسید فولیک افزوده اند که به سلول های سرطان تخمدان می چسبد. جراحان دو ساعت پیش از جراحی این اسید فولیک های نورانی شده را به بیمار تزریق می کنند.
با استفاده از یک دوربین خاص جراحان می توانند سلول های سرطانی را روشن کرده و آنها را به صورت تکه های سبز نورانی بر روی صفحه نمایشگر مشاهده کنند.
پژوهشگران امیدوارند این شیوه جدید بتواند به جراحان کمک کند تومورهای کوچک را که با شیوه های معمولی قابل مشاهده نیستند، برداشته و مانع از رشد دوباره سرطان شوند.
حتی اگر نتوان تمامی سلول های سرطانی را خارج کرد، اما می توان با کوچک کردن اندازه آن، احتمال موفقیت شیمی درمانی و یا ایمنی درمانی را افزایش داد.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 9835
  • بازديد ديروز: 10632
  • بازديد کل: 15538326
  • افراد آنلاين: 27 نفر
  • ورودی گوگل: 0


تبلیغات

  
 

تبلیغات