خدایا! امروز زندگیم را در دستان توانمندت قرار میدهم و به تو توکل میکنم که چراغ هدایتگر راهم باشی

چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷


نوع آنتی سرم های درمانی و پروبیوتیک های جدید تولید داخل اعلام شد

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۶/۲۸
مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات وفناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نوع آنتی سرم های درمانی عقرب گزیدگی و مارگزیدگی و همچنین پروبیوتیک ها جدید تولید داخلی این وزارتخانه اعلام شد.
 

‘حسین کیوانی’ افزود: آنتی سرم های عقرب گزیدکی برای درمان چهار گونه عقرب موجود در ایران تولید شده است.
وی با بیان اینکه آنتی سرم های مارگزیدگی نیز برای مارهای موجود در ایران تولید شده است، گفت: از آن جایی که وزارت بهداشت به دنبال کیفیت محصولات دارویی است بر اساس فناوری های نوین، سرم هایی تولید کرده است که عوارض کمتری داشته باشد.
کیوانی اضافه کرد برای برخی از مارها مثل مار دریایی، آنتی سرم نداریم بنابراین در راستای بومی کردن این سرم باید با اصلاح دانش فنی، این سرم ها تولید شود.
وی با بیان اینکه این سرم ها مشمول یارانه دولتی می شود و برای بیماران رایگان است، گفت: این سرم ها برای مبارزه با سمومی که ممکن است به ندرت وجود داشته باشد، تولید شده است.
مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره تولید پروبیوتیک ها (داروهایی با منشای طبیعی و برای درمان بیماری های گوارشی) گفت: برای تولید پروبیوتیک ها، فعالیت هایی انجام شده اما کار منسجمی انجام نشده است.
کیوانی با بیان اینکه واردات پروبیوتیک ها بسیار زیاد است، گفت: در راستای سیاست سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت برای کاهش استفاده آنتی بیوتیک ها، پروبیوتیک ها تولید می شود که این داروها برای صنایع لبنی بسیار مفید بوده چرا که ارزش غذایی مواد لبنی را افزایش می دهد.
وی ادامه داد: در راستای تولید پروبیوتیک ها، قرص و کپسول هایی برای جلوگیری از اسهال، بیماری های قارچی در بانوان و افزایش اثرات شیر خشک تولید شده است.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 14031
  • بازديد ديروز: 13195
  • بازديد کل: 15511717
  • افراد آنلاين: 21 نفر
  • ورودی گوگل: 2


تبلیغات

  
 

تبلیغات